30 10 2018

Umowa na przebudowę drogi 579 (wreszcie) podpisana

30.10.2018, godz.: 13:45
Umowa na przebudowę drogi 579 (wreszcie) podpisana
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Stało się! Dziś Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie podpisał wyczekiwaną umowę na przebudowę 11,5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej 579 między Grodziskiem a Radziejowicami. Inwestycja opiewa aż na 70 mln zł.

Choć wykonawcę – firmę Skanska – MZDW wybrał już w sierpniu to ze względu na rozmiary przedsięwzięcia wyniki przetargu musiały zostać zaakceptowane przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, zanim nastąpi podpisanie umowy.

Stąd takie długie oczekiwanie. Dziś jednak nadeszły do nas dobre nowiny. MZDW podpisał umowę z wykonawcą, który ma rozpocząć roboty w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy, że dzięki kompleksowej modernizacji nową jakość zyskają fragmenty trasy biegnące od Grodziska przez Kałęczyn, Janinów, Mościska i Makówkę. Zaprojektowano poszerzenie jezdni drogi głównej do 7 metrów (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, do tego pobocza o szerokości 1,5 m) oraz zastosowano cały szereg rozwiązań, mających na celu odseparowanie ruchu samochodowego od pieszo-rowerowego. W ramach prac wykonawca rozbuduje też istniejące, i wybuduje nowe, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe w miejscowościach: Kałęczyn, Janinów, Adamowizna, Mościska, Kuklówka. Zostanie wymieniona zniszczona kostka brukowa i obrzeża chodnikowe. Chodniki i ścieżki rowerowe zlokalizowane bezpośrednio przy jezdni, oddzieli od niej pas zieleni lub rów przydrożny. Zaplanowano również wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo, a na odcinku drogi w miejscowościach Mościska i Kuklówka zaprojektowano dwa ronda.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Umowa na przebudowę drogi 579 (wreszcie) podpisana”

  1. Marcin pisze:

    Mogliby pociągnąć ścieżkę rowerową do samych Radziejowic – byłaby świetna okazja do bezpiecznej przejażdżki rowerem do pałacu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata