reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

20

10 2022

Umowa na projekt centrum opiekuńczo-mieszkalnego podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plUmowa na projekt centrum opiekuńczo-mieszkalnego podpisana - Grodzisk News


W środę została podpisana umowa na zaprojektowanie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem. Koszt to ponad 110 tys. zł.


Umowę parafował w imieniu gminy wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski. – Dzisiaj (19 października – przyp. red.) została podpisana umowa dotyczącą „Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy Centrum opiekuńczo-mieszkalnego we wsi Szczęsne wraz z infrastrukturą towarzyszącą i uzyskaniem niezbędnych decyzji i pozwoleń na realizację inwestycji oraz pełnieniem nadzoru autorskiego”. Część infrastruktury przeznaczona będzie na potrzeby podopiecznych Fundacji Godne życie. A firma, która wygrała przetarg to Archenika sp.zo.o z Poznania – poinformował grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Docelowo powierzchnia budynku wyniesie bez mała 500 mkw. Będą się w nim mieściły pokoje mieszkalne na 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy, tym cztery pokoje 2 dwuosobowe oraz dwa pokoje jednoosobowe. Wszystkie rzecz jasna z łazienkami dostosowanymi do potrzeb lokatorów. W części ogólnej znajdą się zaplecze kuchenne obiektu wraz jadalnią, sala wielofunkcyjna, sanitarne pomieszczenie ogólnodostępne, korytarze, pracownia, szatnia, zaplecze sanitarne i socjalne (brudownik, pralnia, magazynek czystej pościeli) i inne, wraz z instalacjami.

Zaplecze kuchenne służyć będzie wydawaniu posiłków w formie cateringu, ale także możliwość samodzielnego ich przygotowania, a nawet organizowania warsztatów kulinarnych. Budynek wyposażony będzie we wszystkie niezbędne instalacje, w tym fotowoltaikę.Na zewnątrz powstanie sieć dróg i chodników prowadzących do budynku, a także parking dla samochodów osobowych, dostawczych i busów. Całość będzie oświetlona i ozdobiona zielenią.

Koszt projektu to 111 tys. zł. Termin wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem potrzebnych pozwoleń budowlanych to 330 dni od dnia podpisania umowy z projektantem.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

CZY KRUPSKI SZYKUJE SIE NA BURMISTRZA WSZEDZIE GO PELNO HOLA HOLA

mieszkaniec
20-10-2022 20:03

Moze sie szykowac. To nie monarchia, najpierw go spoleczenstwo musi wybrac.

Rodowity grodziszczanin
20-10-2022 21:05

Krupski został już oficjalnie namaszczony. Ma swoje minusy (ma mleko pod nosem i ciągle się uczy), ale też ma plusa (ma dobre korzenie zdaniem cysorza). Benedykciński został wyznaczony na kandydata na radnego mazowieckiego. Więc ruch kadrowy jest wymuszony. Przecież sprawy wyboru owego burmistrza nie można zostawić samopas.

Becia
21-10-2022 09:15
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.