30 09 2019

Umowa na nowy wóz dla OSP podpisana

30.09.2019, godz.: 17:05
Umowa na nowy wóz dla OSP podpisana
fot. grodzisk.pl

To już pewne – jeszcze w tym roku grodziska Ochotnicza Straż Pożarna zyska nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Przypieczętowała to umowa podpisana kilka dni temu w grodziskim urzędzie.

Samochód przygotuje i dostarczy częstochowska firma Frank-Cars, która udzieli także 36-miesięcznej gwarancji serwisowej. Koszt inwestycji to nieco ponad 151 tys. zł.

Jaki wóz trafi do grodziskiej strażnicy? Będzie to fabrycznie nowy pojazd o masie do 3,5 tony i mocy silnika minimum 120 koni mechanicznych i emisji spalin mieszczącej się w tzw. normie euro 6. Pojazd o wysokości przynajmniej 2,5 metra pomieści w kabinie łącznie dziewięciu strażaków – w układzie miejsc: 1+2+3+3. Poza standardowym wyposażeniem wozu – tak wewnątrz, jak i na zewnątrz – będzie on wyposażony w sprzęt potrzebny do sprawnego prowadzenia akcji. Przedział sprzętowy będzie oświetlony i wykonany będzie z blachy ryflowanej.

Pojazd ma być gotowy najpóźniej do 13 grudnia.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata