22 12 2019

Umowa na Króliczą i Drozda podpisana!

22.12.2019, godz.: 18:35
Umowa na Króliczą i Drozda podpisana!

Klamka zapadła. Firma Mabau kosztem ponad 14,3 mln zł przeprowadzi kompleksową przebudowę ulic: Króliczej, Drozda, Łagodnej i Kijowskiej, które tworzą drogę łączącą Adamowiznę, Szczęsne i Grodzisk. Umowę w grodziskim magistracie podpisano w piątek.

Zdjęcie ukazujące moment parafowania umowy przez burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego oraz przedstawicielkę firmy Mabau z Baniochy, ukazało się na facebookowym profilu magistratu.

W istocie to powód do satysfakcji, a cieszą się zapewne mieszkańcy, którzy od dawna upominali się o tę inwestycję. Przypomnijmy, co wejdzie w jej zakres.

Jeżeli chodzi o ulice Króliczą i Drozda, zadanie obejmuje budowę asfaltowej jezdni o długości blisko 1,7 km szerokiej na 5,5 metra. Wzdłuż niej na całej długości powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego, a także odsunięty od jezdni chodnik z kostki brukowej. Odwodnienie nawierzchni będzie się odbywać częściowo do kanalizacji deszczowej oraz częściowo do rowów drogowych. Zaprojektowano kablową sieć oświetlenia ulicznego na całym odcinku drogi.

Na początkowym, najbardziej zabudowanym, odcinku drogi pojawią się progi zwalniające z odpowiednim oznakowaniem poziomym i pionowym oraz przejście dla pieszych z oznakowaniem aktywnym. Na dalszym odcinku zostanie ustawiony znak świetlny – radar z tablicą zmiennej treści informującą o prędkości ruchu pojazdu.

Ponadto w zakres inwestycji wchodzi także budowa brakującego odcinka sieci wodociągowej.

Jeżeli chodzi o ul. Kijowską, to zadanie obejmuje odcinek o długości 672 metry. Tutaj, podobnie jak na ul. Króliczej i Drozda wybudowana zostanie asfaltowa jezdnia oraz chodnik i droga rowerowa oraz kablowa sieć oświetlenia. Tutaj jednak zostaną wybudowane także zatoki postojowe.

Z kolei fragment ul. Łagodnej ma odcinek 780 metrów. Tutaj na odcinku 474 metrów będzie to droga jednojezdniowa (tak jak na Króliczej, Drozda i Łagodnej), ale na pozostałym fragmencie (306 metrów) będzie ona dwujezdniowa o szerokości 2×3,5 m. Nie zabraknie także chodnika, drogi rowerowej, oświetlenia oraz odwodnienia.

Kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać wykonania wszystkich prac? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 27 listopada 2020 r.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata