14 01 2020

Umowa na dotację podpisana. Na co dokładnie pójdą pieniądze?

14.01.2020, godz.: 13:11
Umowa na dotację podpisana. Na co dokładnie pójdą pieniądze?
fot. Pixabay

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy 5,7 mln zł dla Szpitala Zachodniego na zastosowanie nowoczesnych instalacji energetycznych oraz cieplnych. Dziś poznaliśmy szczegóły techniczne inwestycji. O nich poniżej.

Projekt Szpitala Zachodniego na liście zdań, które otrzymały unijne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dotacja wyniesie 5,7 mln zł, a umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj dyrektor szpitala Krystyna Płukis oraz wicemarszałek Mazowsza Wiesław Robaszuk i członkini jego zarządu Elżbieta Lanc.

Dzięki dofinansowaniu w grodziskim szpitalu powstanie nowy system trigeneracyjny z instalacją wytwarzania pary. W ramach projektu zaplanowano prace budowlane i remontowe, m.in.: budowę systemu kogeneracyjnego, kotłowni gazowej, sieci zewnętrznych oraz wykonanie instalacji produkcji chłodu, elektrycznej, a także systemu sterowania i monitoringu. Instalacja będzie wytwarzać w skojarzeniu energię cieplną, elektryczną oraz chłód. Układ będzie zasilany paliwem gazowym.

– Realizacja projektu umożliwi szpitalowi prowadzenie racjonalnej i oszczędnej gospodarki zasobami energetycznymi. Przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych, ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i poprawy komfortu korzystania ze zmodernizowanego budynku szpitala – czytamy w komunikacie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.