TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

07 2021

Umowa na budowę strażnicy w Grodzisku podpisana


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Umowa na budowę strażnicy w Grodzisku podpisana - Grodzisk News


12 lipca podpisano umowę na budowę wyczekiwanej przez strażaków remizy OSP w Grodzisku. Stosowny kontrakt parafowali buemistrz Grzegorz Benedykciński i przedstawiciel firmy WIG-DAR, która przeprowadzi inwestycję.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy, iż cena przedsięwzięcia opiewa na ponad cztery miliony złotych, a wykonawca ma na jego realizację 15 miesięcy od daty podpisania umowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zgodnie z zamówieniem rozbiórce mają zostać poddane dwa budynki garażowe, natomiast istniejąca strażnica ma zostać zachowana, ale przebudowana i zmodernizowana (m.in. ocieplenie, nowe okna, instalacje sanitarne, wentylacyjne i elektryczne). Budynek ma być dwukondygnacyjny w części socjalno-administracyjnej, natomiast w części garażowej – parterowy. Na parterze budynku zaprojektowano halę dla pojazdów OSP, pomieszczenia techniczne oraz zespół szatniowy.

Na piętrze zaprojektowano część administracyjno-szkoleniową oraz szatnie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Ze względu na funkcję budynek zaprojektowano jako dostępny dla osób niepełnosprawnych wyłącznie w części parterowej. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 619 mkw. Przy budynku zostanie wybudowany parking na dziewięć miejsc postojowych.

Umowa na budowę strażnicy w Grodzisku podpisana - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Znowu WIG-DAR.

zsl wiecznie żywy
14-07-2021 09:04

Znów nie wygrałeś, czy zapomniałeś wystartować w przetargu ?

apik
14-07-2021 11:09

A co tu się dziwić. Firma Wig-Dar jest świetna, nie ma konkurencji, zgarnia od ponad 2 lat realizację większości inwestycji publicznych :) W przetargach cena nie jest jedynym kryterium oceny oferty - zazwyczaj to 60%. Dobry klimat do współpracy tworzy również fakt, że ludzie związani z tą firmą wychodzili z siebie promując Ziemię Grodziską, burmistrza i Pana Krupskiego w ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku.... Słyszałam, że tematem zainteresował się już jeden z telewizyjnych magazynów śledczych. Cała Polska powinna się dowiedzieć jak się robi takie kariery w samorządach :)

Stop kolesiostwu Ziemi Grodziskiej
14-07-2021 18:22

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.