reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

06 2023

Umowa na budowę ścieżki wzdłuż trasy 719 podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plUmowa na budowę ścieżki wzdłuż trasy 719 podpisana - Grodzisk News


We wtorek wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski podpisał umowę z wykonawcą na budowę ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika wzdłuż trasy wojewódzkiej nr 719 w kierunku Jaktorowa.


Kontrakt na budowę ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego oraz chodnika od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego w Grodzisku Mazowieckim do granicy z gminą Jaktorów wraz z budową sygnalizacji i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 719 i 579 w Grodzisku podpisany. Umowę parafowali wczoraj wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski oraz przedstawiciel firmy PACHOLCZYK z Milanówka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. W ramach zadania wykonawca rozbierze istniejące nawierzchnie w pasie drogowym drogi wojewódzkiej. Zakres robót obejmuje rozbiórki nawierzchni bitumicznych, nawierzchni z betonu cementowego, z kostki i płyt betonowych, wraz z istniejącymi podbudowami, obramowań typu krawężniki, obrzeża itp. Wykonawca pobuduje odwodnienie drogi, przepusty pod zjazdami i drogami poprzecznymi; przebuduje obecne przepusty, a także ustawi krawężniki, wybuduje nawierzchnie ścieżek i chodnika. Ważnym elementem inwestycji będzie wykonanie przejścia dla pieszych przez drogę wojewódzką nr 719 w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 579 sterowanego sygnalizacją świetlną.

Łącznie zostanie wybudowanych około 3 km nowych tras rowerowych. Inwestycja będzie realizowana z Programu Bezpieczne Drogi prowadzonego przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.

Koszt inwestycji to 9,22 mln zł. Cała inwestycja powinna być gotowa do 20 grudnia 2023 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A może wreszcie na windy na dworcu PKP znajdą się pieniądze,bo te działają do max tygodnia a potem przez miesiąc awaria

Daniel
07-06-2023 17:57

ale wiesz, że dworzec kolejowy to teren pkp i to oni za to odpowiadają? a że od nich nic nie idzie wyegzekwować, to już jest całkiem inna historia :(

Janek
07-06-2023 21:43

Ścieżki rowerowe są potrzebne i fajnie. Jestem za. Natomiast windy należą do PKP dlatego co chwila zepsute. Ale włodarze mogliby się postarać żeby coś wymyślić i mamom targającym wózek z dzieckiem i pomóc:( Niby gmina przyjazna rodzinom...

Matka targająca wózek
07-06-2023 22:25

Zdaję sobie sprawę do kogo należą windy na dworcu PKP ale miasto też ma realny wplyw na to w co inwestować w mieście i gdyby urzędnikom zależało na windach z prawdziwego zdarzenia to takie windy by powstaly.Codziennie jestem świadkiem jak co 10-15 jakaś matka z wózkiem obladowana zakupami musi prosić się przechodniów o pomoc przy transporcie wózka.Niby XXI wiek a jednak miasto ma gdzieś te matki z dziećmi targajace wózki.

Daniel
08-06-2023 10:21

Deweloperce przyjazna i pisowi. CPK zniszczy przyrodniczo okolice i zanieczysci powietrze i tak tragiczne w Grodzisku. Mam stany astmowe zimą, nigdy tak nie chorowałam, odkąd tu mieszkam coraz gorzej choruję. Zimą nie ma czym oddychać i jeszcze cpk.....

Natasza
09-06-2023 00:06
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.