18 12 2019

Umowa na budowę hali za 60 milionów podpisana

18.12.2019, godz.: 19:21
Umowa na budowę hali za 60 milionów podpisana
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Nareszcie stało się! Dziś w Szkole Podstawowej nr 6 w Grodzisku podpisano umowę na długo oczekiwaną budowę centrum aktywizacji, które powstanie bezpośrednio przy podstawówce przy ul. Sportowej. Inwestycja pochłonie przeszło 60 milionów złotych.

Tyle zażyczyła sobie znana firma Skanska, której oferta i tak była cenowo najniższa i mieściła się w kwocie z kosztorysu inwestorskiego, szacowanej na około 61 mln zł. Przyszły wykonawca spełnił także pozostałe kryteria przetargowe, co dało wreszcie zielone światło na podpisanie umowy.

Wiele osób w grodziskim magistracie z pewnością odetchnęło dziś z ulgą w momencie parafowania umowy przez burmistrza i przedstawiciela firmy Skanska. Przez wiele miesięcy urzędnicy unieważniali kolejne przetargi ze względu na zbyt wysokie ceny oferentów. Kluczowe dla powodzenia przetargu okazały się zmiany w projekcie i odchudzenie specyfikacji zamówienia.

Na dzisiejszym spotkaniu oprócz przedstawicieli Skanski i władz samorządowych z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim na czele, zjawili się m.in. szef grodziskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Smysło, przedstawiciele i zawodnicy grodziskich klubów sportowych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Burmistrz Benedykciński nie ukrywał, że cieszy się z parafowania umowy, dzięki czemu będzie można ruszyć z inwestycją. Obecni mogli również skosztować tortu w kształcie hali, która ma powstać między ulicami Daleką a Sportową.

Gdy umowę parafowana jasnym się stało, że nowy obiekt będzie gotowy do wakacji 2022 roku.

Przypomnijmy. Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Istniejący skatepark zostanie rozebrany, w tym miejscu będzie trawnik.

Mowa również o rozbiórce istniejących obiektów, wykonaniu łącznika hali ze szkołą, demontażu skateparku. Wreszcie – o zagospodarowaniu terenu w bezpośrednim otoczeniu budynku hali sportowej wraz z drogą pożarową, wjazdów od ulic Sportowej i Dalekiej, parkingu dla samochodów osobowych od strony terenu szkoły podstawowej, parkingu dla autobusów, placu dostaw i innych nawierzchnie utwardzone zaznaczone w dokumentacji projektowej dla zakresu w pierwszym etapie inwestycji.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata