TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

08 2021

Umowa na budowę grodziskiej tężni podpisana


Grodzisk News


Umowa na budowę grodziskiej tężni podpisana - Grodzisk News


W niedzielne popołudniu w Parku Skarbków burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński oraz przedstawiciel firmy Sorted z Chyliczek podpisali umowę na budowę tężni solankowej, która stanie w tymże parku.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na początku roku grodziski magistrat nie zamierzał wydać na to zadanie nie więcej niż 700 tys. zł, ale oferty, które spłynęły w poprzednich postępowaniach oscylowały wokół 1 mln zł. Wtedy przetargi anulowano. W połowie lipca ogłoszono kolejny. Tym razem kwotę na to zadanie zwiększono właśnie do miliona złotych. Zgłosił się tylko jeden chętny – to firma SORTED z Chyliczek która zażyczyła sobie blisko 933 tys. zł. A magistrat zdecydował się ją wybrać.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. Tężnia ma zostać wybudowana w północnej części parku, tak aby możliwe było dojście od ulicy Bartniaka. Zgodnie z projektem, tężnia, która ma się pojawić w Grodzisku będzie drewnianym, zadaszonym budynkiem o wysokości ośmiu metrów i kubaturze ponad 920 metrów sześciennych. Obiekt ma być wyposażony w instalację do obiegu solanki, a także oświetlenie terenu wokół niego. Ponadto wykonawca wybuduje alejki, oświetlenie i zagospodaruje przyległy teren. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci, czy stojaków na rowery.

Kiedy można spodziewać się realizacji inwestycji? Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, to tężnia powinna być gotowa ostatecznie w 260 dni od daty podpisania umowy.

Umowa na budowę grodziskiej tężni podpisana - Grodzisk News
Umowa na budowę grodziskiej tężni podpisana - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

precz z PSLem

zsl wiecznie żywy
30-08-2021 15:48

Znowu betoniki burmistrz wytnie drzewa. Nikomu tężnia nie jest potrzebna lecz więcej drzew!!!!!! Może by to do pustaków betonowych dotarło.

Szkrab
30-08-2021 17:14

***** ***

sly
30-08-2021 18:38

pokaż wszystkie komentarze (18)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.