reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

10 2022

Umowa na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Starostwo Powiatowe w PruszkowieUmowa na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie podpisana - Grodzisk News


Dziś (24 października) została podpisana umowa na budowę Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie. Inwestycja pochłonie blisko 10 mln zł.


Umowę parafowano w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. Umowę podpisali Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski, Grzegorz Kamiński, wicestarosta, Małgorzata Zielonka, skarbnik powiatowy oraz przedstawiciele wykonawcy – konsorcjum firm TWD-BUD Toczyłowski oraz WIMAKS HIŃCZA.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Centrum zostanie wybudowane na działce przy skrzyżowaniu ul. Pszczelińskiej i Torfowej w Brwinowie. Głównym celem inwestycji jest utworzenie miejsca dla dorosłych osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Budynek będzie parterowy i podzielony na dwie części: dzienną i nocną. Pierwszą przewidziano dla 22 podopiecznych; znajdą się w niej sale zajęć oraz pomieszczenia personelu; salon, kuchnia, szatnia, łazienki, toalety i pomieszczenia techniczne. W części przewidzianej do stałego mieszkania będzie miejsce dla ośmiu osób. A pomieszczenie użytkowe każdego mieszkańca będzie nie mniejsze niż 15 mkw.

Przed budynkiem wybudowany zostanie parking na 32 miejsca, w tym trzy dla aut osób niepełnosprawnych. Będą też miejsca postojowe m.in. dla busów i karetek. Inwestycja ma być gotowa 24 sierpnia 2023 r.

Koszt inwestycji to blisko 9,7 mln zł z czego 2,7 mln zł będzie pochodziło z dotacji w ramach Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra Opiekuńczo – Mieszkalne” Moduł I.

Umowa na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie podpisana - Grodzisk Newsfoto: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.