TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2021

Umowa na budowę bloku w Natolinie podpisana. Przybędzie ponad 40 mieszkań


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Umowa na budowę bloku w Natolinie podpisana. Przybędzie ponad 40 mieszkań - Grodzisk News


Dziś w Grodziskim ratuszu podpisano umowę na budowę bloku mieszkalnego z 44 mieszkaniami. Inwestycja powstanie kosztem prawie 8,5 mln zł.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy zatem, na czym polega zadanie. Budynek stanie pod numerem 75 na działce o powierzchni 4,2 tys. mkw; przy drodze wojewódzkiej 579. Znajduje się tam zjazd na działkę w południowo-wschodnim narożniku, w strefie o niskiej intensywności zabudowy. Na działkach sąsiednich znajduje się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i hotelowa – jedno- oraz dwukondygnacyjna.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sam blok liczyć będzie łącznie 44 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej blisko 1938 metrów kwadratowych. Maksymalna liczba mieszkańców to około 150 osób. Z kolei kubatura budynku ma wynieść 7,5 tysiąca metrów sześciennych.

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że czas na budowę dany wykonawcy to 20 miesięcy od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

po co zagęszczacie za budowę? w tej mieścinie już jest ciasno i uliczki zapchane! po co?!

żeglarz
23-09-2021 02:04

Po co sie chwalic? Budowa w 80% dofinansowana ze środków rzadowych, żadna zasługa włodarzy - burmistrza i Ziemi Grodziskiej. I bez dofinansowania - rzadowego lub unijnego - niewiele w tej gminie sie robi. Przy 130 mln zł zadłużenia tej gminy to w sumie niedziwne. Dlatego mamy realizowane bzdury typu tężnie solankowe zamiast dróg, kanalizacji, szkół. Tam trudniej o dofinansowania. Poza tym, ile fotek da sie pstryknąć przy otwieraniu kanalizacji...? A do tężni to i telewizje sie zaprosi, jak było z lokalnym lockdownem.

Obiektywny Norbi
23-09-2021 11:18

Najlepiej to krytykować, zobacz Norbi po sąsiedzku w Milanówku w Pruszkowie jakie są długi :) a ile się dzieje nic... Jakoś ci inni dotacji nie dostają Skoro to takie proste i łatwe Ani na Tężnie ani na inne bzdury

nieobiektywny
27-09-2021 14:48

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.