TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

11 2021

Umowa na 4,6 mln zł dotacji podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Umowa na 4,6 mln zł dotacji podpisana - Grodzisk News


Już w lipcu informowaliśmy, że Grodzisk otrzyma dotację 4,6 mln zł na kilka inwestycji w tym na rewitalizację pl. Wolności. Pozyskanie pieniędzy przypieczętowano wczorajszym podpisaniem umowy.


– Prezes Zarządu Narodowego Funduszu podpisał z Panem Burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim umowę na dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: Środowisko, Energia i Zmiany klimatu", w sprawie projektu "Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim". Gmina Grodzisk Mazowiecki uzyskała 9 miejsce na 173 prawidłowo złożonych wniosków w konkursie rozstrzygniętym przez Ministerstwo Klimatu i Środowisko, dzięki czemu przyznano nam dofinansowanie w wysokości 4 604 727,10 – poinformował grodziski magistrat na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przpomnijmy, że za te pieniądze miasto przeprowadzi przede wszystkim rewitalizację pl. Wolności. Finansowaniu podlegać będzie także kilka innych zadań.

Zagospodarowanie zielenią ul. Zondka – wykonanie nasadzeń oraz systemu nawadniającego dla roślin.
Stołówka dla owadów w Parku Skarbków – rewitalizacja łąk kwietnych poprzez wprowadzenie nowych gatunków bylinowych plus łąk roślin jednorocznych, dodatkowo wprowadzenie domków dla owadów, płazów i gadów (wzbogacenie bioróżnorodności terenu parku)
Ekologiczny skwer na skrzyżowaniu ul. E. Orzeszkowej z ul. 3 Maja – utworzenie placu biologicznie czynnego, ustawienie elementów małej architektury, nasadzenia zieleni, ustawienie budek dla owadów
Ogródek przy Pawilonie Kultury na ul. Westfala – demontaż betonowej powierzchni placu i utworzenie tam terenu biologicznie czynnego i zagospodarowanie zielenią
Stworzenie ekologicznych ogródków przy obiektach oświaty – przy każdej gminnej szkole i przedszkolu powstaną ogródki składające się z ośmiu skrzynek do uprawy roślin. Ponadto przewiduje się montaż zbiorników na wodę deszczową, koszy na śmieci, budek lęgowych dla ptaków, czy domków dla owadów i zwierząt

Część środków zostanie również przeznaczona na zajęcia edukacyjne.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Boli was to że ludzie chcą zamieszkać w Grodzisku?
Nowy


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.