
Milanowski magistrat poinformował o wprowadzeniu strefy czasowego parkowania na ulicach: Krakowskiej, Dworcowej i Kościuszki.
Decyzja ta została podyktowana wnioskami od mieszkańców. – Dotychczas auta pozostawiane na cały dzień ograniczały dostępność miejsc parkingowych w centrum, utrudniając klientom korzystanie ze strefy handlowej i usługowej – poinformowali urzędnicy z milanowskiego magistratu. – Dzięki nowym zasadom mieszkańcy zyskają łatwiejszy i sprawiedliwy dostęp do parkingu – dodają.
Strefa czasowego parkowania wejdzie w życie na tych ulicach od 17 lutego. Postój będzie ograniczony do jednej godziny i będzie obowiązywał od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.
Osoby planujące dłuższy postój są kierowane na bezpłatną strefę Park&Ride. Tam do dyspozycji mieszkańców jest około 200 miejsc, a parking rzadko bywa zapełniony.
foto: milanowek.plByłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Gdzie jest ten 200. miejscowy parking? Czy możecie podać adres?
Bo parking między Smoleńskiego i Brzozową tylu miejsc nie ma.
No i co z korkami przy zjeździe z wiaduktu, jeżeli kotoś z północnej strony miasta będzie chciał ok. 8.00 na tym parkingu postawić samochód?
Jan
Trzeba było trochę poczekać, ale ostatecznie Podkowa Leśna wybrała firmę, która dokona przebudowy ulic Kwiatowej i Paproci. Zadanie powierzono lokalnej firmie Robokop z Milanówka.
Rok 2025 w gminie Grodzisk Mazowiecki przyniósł wiele radości w postaci nowych mieszkańców. Urząd Stanu Cywilnego podsumował minione dwanaście miesięcy. Wiemy już, jakie imiona najchętniej wybierali rodzice oraz jak kształtuje się demograficzny obraz naszej lokalnej społeczności.
Zimowa aura w pełni, toteż służby drogowe mają pełne ręce roboty, by zapewnić przejezdność ulic w naszej okolicy. Gminni urzędnicy z Jaktorowa zwracają się z apelem do mieszkańców o pomoc w usprawnieniu prac porządkowych.
Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. Od godzin porannych na linii występują znaczne utrudnienia w ruchu, a pociągi kursują ze znacznie zmniejszoną częstotliwością.
Mieszkańcy posesji przy niemal dziesięciu ulicach w Milanówku pozbawieni są dostępu do bieżącej wody. Powód? Awaria, o której miasta poinformowało dziś przed południem.
Policjanci z Żyrardowa zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie miasta 1,5 kg amfetaminy. Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn.
We wtorkowy poranek doszło do awarii urządzeń infrastruktury kolejowej na linii skierniewickiej. Pociągi mogą być opóźnione.
Choć tegoroczny, 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero przed nami, to już w miniony weekend grodziska społeczność miała okazję do pokazania, jak wielkie i jak waleczne ma serca. A to za sprawą pierwszej w historii inicjatywy pod hasłem: „WOŚP-owy Dzień Sportu w Grodzisku”. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.