07 11 2019

Ulica Herberta do przebudowy. Jest przetarg

07.11.2019, godz.: 11:49
Ulica Herberta do przebudowy. Jest przetarg
fot, Pixabay

Powraca sprawa przebudowy ul. Herberta (dawniej Fiderkiewicza). Niedawno Milanówek ogłosił przetarg na inwestycję.

Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się, iż w rezultacie przebudowy powstanie ulica z jezdnią o szerokości 5,5 metra. Na odcinku od Piłsudskiego do Krótkiej będzie jednokierunkowa w stronę ul. Piłsudskiego z jezdnią o szerokości czterech metrów i pochyleniem jednostronnym.

Wzdłuż ulicy zostanie wybudowany dwustronny chodnik o zmiennej szerokości w granicach 1,25 m – 3,00 m. Skrzyżowania z drogami poprzecznymi zaprojektowano jako wyniesione. Powierzchnia podwyższona jest o 10 cm, a długość rampy najazdowej wynosi 1 m.

Pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Piłsudskiego i ul. Krótką zaprojektowano skośne miejsca parkingowe o wymiarach 5,7m x 2,5m. Szerokości zjazdów dostosowane zostały do szerokości bram, a w miejscach połączenia z jezdnią zastosowano skosy 1:1 na długości 1 m.

Krawędzie jezdni ograniczono krawężnikami drogowymi betonowymi, obniżonymi w miejscach występowania zjazdów na posesje, krawędzie chodnika obrzeżami betonowymi, a zjazdów wtopionymi opornikami betonowymi. Spadki jezdni i elementów wokół niej dostosowano tak, bby deszczówka spływała z drogi.

Z przetargu dowiadujemy sie jednocześnie, że inwstycja będzie podzielona na etapy. Pierwszą fazę inwestycji na odcinku od Piłsudskiego do Krótkiej wykonawca ma przeprowadzić w całości i otworzyć dla mieszkańców Milanówka. – Pozostałe etapy należy wykonywać od wcześniej zakończonego etapu w kierunku ulicy Warszawskiej. Wykonawca ustali z zamawiającym kolejne etapy i terminy ich oddawania do użytkowania w postaci harmonogramu – czytamy dalej w specyfikacji.

Przebudowa ul. Herberta ma się zakończyć w ciągu roku od podpisania umowy, a zarazem nie później niż do 30 listopada 2020 r.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata