04 12 2018

Ulica Emilii Plater do rozbudowy

04.12.2018, godz.: 17:05
Ulica Emilii Plater do rozbudowy
fot. Pixabay

Być może jeszcze w tym roku Grodzisk wybierze wykonawcę kompleksowej rozbudowy ul. Emilii Plater. Prawdopodobnie zaś wiosną przyszłego roku ruszą zasadnicze prace.

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że inwestycja polega na rozbudowie istniejącej ulicy poprzez jej poszerzenie oraz uzupełnienie o infrastrukturę rowerową i pieszą. Ponadto obejmie przebudowę zjazdów oraz uzupełnienie oświetlenia i odwodnienia. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia ulicy. Poszerzenie będzie wykonane z wykorzystaniem części działek pozyskanych pod drogę. Konieczna będzie wycinka nielicznych drzew i krzewów kolidujących z przebiegiem drogi.

Wszystkie elementy obecnej infrastruktury: chodniki, istniejący odcinek drogi, dojścia, zjazdy zostaną dostosowane do założeń modernizacyjnych. Zaprojektowano jezdnię o całkowitej szerokości 7 m oraz chodnik o szerokości 2 m (po prawej stronie na odcinku od ul. Radońskiej do ul. Batorego) i ciąg pieszo-rowerowy (po lewej stronie na odcinku od ul. Radońskiej do ul. Batorego) składający się ze ścieżki rowerowej (2 m szerokości) i chodnika o szerokości półtora metra.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata