TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

05 2024

Ulica Alpejska gotowa i oddana do użytku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: jaktorow.pl1 - Grodzisk News


Kilka dni temu jaktorowski samorząd zakończył przebudowę ul. Alpejskiej w Chylicach. Inwestycja trwająca od połowy 2023 roku kosztowała łącznie ponad 11 milionów złotych, z czego prawie pięć stanowiło dofinansowanie rządowe.


Kompleksową modernizacją objęty był odcinek ul. Alpiejskiej biegnący od od ul. Cichej do ul. Włoskiej. W ramach zadania wykonawca zbudował po nowemu jezdnię o szerokości 6 metrów oraz chodnik o szerokości 2,5 metra.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jezdnia zyskała nawierzchnię z mieszanki mastyksowo-grysowej, a chodnik z kostki brukowej w kolorze grafitowym. Z kostki wykonane zostały również zjazdy do posesji.

W drodze wybudowano również odwodnienie, przebudowano sieć wodociągową, kanalizację podciśnieniową; a także sieci energetyczne. Wykonawca wybudował oświetlenie uliczne, przebudował sieć gazową, tzw. kanał technologiczny oraz sieć telekomunikacyjną.

Jaktorowska gmina podała, że cała inwestycja kosztowała nieco ponad 11 mln zł, zaś w grudniu ubiegłego roku pozyskano dofinansowanie w wysokości blisko 4,9 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.