TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

01 2021

Ul. Źródlana do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsUl. Źródlana do przebudowy - Grodzisk News


Grodziski magistrat chce przebudować całą drogę łączącą Książenice z Radoniami. Modernizacja ul. Marylskiego ma już swojego wykonawcę. Pozostała jeszcze ul. Źródlana, na którą magistrat ogłosił przetarg.


Ul. Źródlana to fragment łącznika Książenice – Radonie znajdujący się w tej drugiej miejscowości – od lasu do ul. Widokowej. Część tej drogi ma nawierzchnię z płyt betonowych, które mają dziesiątki lat i siłą rzeczy są już mocno zniszczone. I właśnie ten fragment przejdzie przebudowę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urząd Miejski w Grodzisku ogłosił przetarg na tę inwestycję. Zadanie obejmuje blisko 200-metrowy fragment ul. Źródlanej. W jego zakres wchodzi m.in., wycinka drzew, demontaż istniejącej nawierzchni z płyt, budowa jezdni i ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej, ułożenie chodników z kostki brukowej, instalacja oświetlenia ulicznego. Ponadto ma zostać wybudowany nowy przepust, a także kanalizacja teletechniczna na potrzeby urzędu i monitoringu miejskiego.

Termin zakończenia robót budowlanych wyznaczono na 19 listopada 2021 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

dlaczego na potrzeby osiedla ksiazenice przebito droge przez las, kiedyś ledwo z rowerem można było przejsc a teraz jest rajd przez lasek.

edek
04-01-2021 13:29

kiedyś prawie nikt tam nie mieszkał, więc droga nie była potrzebna; natomiast na pewno potrzebne będą spowalniacze ruchu, przynajmniej trzy - tam często przechodzą zwierzęta, a większość ludzi nigdy nie zrozumie, że w takich miejscach trzeba jeżdzić wolno.

Paweł
05-01-2021 09:33

Droga przez ten lasek została utworzona na potrzeby wojska w latach sześćdziesiątych,wcześniej jako leśny dukt był wykorzystywany przez pracowników PGR-u dla skrócenia sobie drogi do pracy.

opozycjonista
05-01-2021 10:49

Serce boli jak patrrzy się na ten aswalt i wycięty las.
Teraz Warszawiacy na wypasionych rowerach mają gdzie jeździć

Mieszkanka
10-01-2021 10:21

Spowalniacze to podstawa , oby nieskonczylo się tak ze dopiero gmina o tym pomysli jak jakieś dziecko zginie przy placu zabaw. Policja stoi i lapie przy cmentarzu a na Źrodlanej ekspresową droge sobie zrobili kierowcy. A co bedzie jak przerobią drogę , pewnie autostrada . I chodź część mieszkańcow się ze mną nie zgodzi bo mieszkają w glębi osiedla , to przypomne ze Wasze dzieci też korzystają z placu zabaw , z ulicy i oby nie spotkalo Was nieszczescie.

Mieszkaniec
10-01-2021 13:39
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.