04 08 2020

Ul. Mickiewicza do przebudowy

04.08.2020, godz.: 19:10
Ul. Mickiewicza do przebudowy
Fot. Facebook/Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

Kolejna ulica w Podkowie Leśnej doczeka się przebudowy. Magistrat ogłosił przetarg na modernizację ul. Mickiewicza.

W ostatnim czasie miasto ogród ogłosił przetargi na przebudowę ulic Sosnowej i Grabowej (więcej tutaj). Obie inwestycje powinny być gotowe w maksymalnie trzy miesiące od daty podpisania umowy z wykonawcą. Urzędnicy szukają wykonawcy jeszcze jednego zadania – przebudowy ul. Mickiewicza. – Ulica Mickiewicza od Reymonta do Sienkiewicza (wraz ze skrzyżowaniem) będzie następną ulicą, która dołączy do tegorocznych inwestycji drogowych). Jej mieszkańcy wiedzą najlepiej z czym muszą się mierzyć podczas opadów i podczas suszy. Ulica będzie miała nawierzchnię asfaltową o szerokości 4,5 m z przewężeniem, w celu spowolnienia ruchu oraz pełne odwodnienie – poinformował burmistrz Artur Tusiński na swoim profilu na Facebooku.

W zakres robót wchodzą m.in. prace rozbiórkowe istniejącej nawierzchni jezdni, roboty ziemne, wykonanie podbudowy z kruszywa, a następnie wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, a chodników i zjazdów do posesji z kostki betonowej. Ponadto dla poprawy bezpieczeństwa skrzyżowanie z ul. Sienkiewicza ma być wyniesione, co pozwoli na znaczne zmniejszenie prędkości przejeżdżających pojazdów. Odwodnienie drogi będzie się odbywało poprzez odprowadzenie deszczówki na pobocze.

Kiedy droga będzie gotowa? Firma, która wygra przetarg będzie miała 70 dni od daty podpisania umowy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.