26 09 2018

Uczniowie w odwiedzinach na policji [FOTO]

26.09.2018, godz.: 17:03
Uczniowie w odwiedzinach na policji [FOTO]
fot. KPP Grodzisk

We wtorek grodziską komendę policji odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Cel: poznać zasady bezpieczeństwa i sprawdzić, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Z punktu widzenia dzieci była to ciekawa przygoda.

– Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać ważną rolę oficera dyżurnego jednostki i przypomnieć sobie numery alarmowe oraz sposób kontaktu z tym policjantem. W Centrum Monitoringu uczniowie potwierdzili, że grodziskie służby cały czas dbają o bezpieczeństwo i sprawdzają, co się dzieje w ważnych punktach miasta. Policjantka zapoznała ich także z zadaniami technika kryminalistyki, a na pamiątkę dzieci zabrały wykonaną odbitkę swoich linii papilarnych. Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji. Pan komendant przedstawił im elementy swoich codziennych obowiązków i zapewnił o stałym dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców – poinformowała grodziska komenda.

– Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom zasad prawidłowych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach. Zaproszona do sali herbowej policjantka Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo na ulicach. Uczestnicy w formie wiersza zaprezentowali swoją wiedzę o poruszaniu się po drogach jako piesi. Policjantka potwierdziła, że ten element jest bardzo ważny i sprawdziła, czy dzieci znają też zasady dla pasażerów samochodów – zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tej wizyty.

fot. KPP Grodzisk

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata