05

09 2021

Tylko i aż remis we Wrocławiu [SKRÓT]

Mimo prowadzenia 2:0, nie udało się Pogoni Grodzisk wygrać wyjazdowego meczu z rezerwami Śląska Wrocław. Skończyło się remisem 2:2.

Początek meczu nie dostarczył zbytnich emocji, a gra toczyła się głównie w środku pola, bez okazji bramkowych. Wraz z upływem czasu mecz zrobił się bardziej otwarty. W 22. minucie dobrą sytuację stworzył sobie Śląsk, ale dobrą interwencją popisał się Artur Haluch i odbił piłkę na rzut rożny. Od tego momentu walka rozgorzała na dobre.

Groźniejsze wizualnie ataki przeprowadzał Śląsk, ale grę prowadziła drużyna z Grodziska. Ta aktywność przyniosła sukces w postaci gola Mateusza Lisowskiego w 45. minucie. Tuż przed przerwą piłkę w pole karne dośrodkował Michał Zimmer, a Lisowski wykończył akcję strzałem z woleja.

Tak jak świetnie skończyła się dla Pogoni pierwsza część meczu, tak zaczęła się druga bo już w 52. minucie wynika na 2:0 podwyższył Michał Wrzesiński, który przelobował bramkarza Śląska. Utrata drugiego gola podziałała na wrocławian mobiulizująco, którzy przystąpili do mocnych ataków. W 66. minucie dopięli swego, zdobywając gola po wznowieniu z rzutu rożnego. A na tym nie poprzestali dalszy nacisk sprawił, że w 82. minucie zawodnik Śląska przejął piłkę i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Haluchowi.

Wrocławianie do samego końca walczyli o zdobycie trzeciej bramki, skończyło się jednak remisem. W najbliższą sobotę (11 września, godz. 16.30) na stadionie w Grodzisku Pogoń zawalczy jednak o trzy punkty, tym razem z Hutnikiem Kraków.

Śląsk II Wrocław 2:2 (0:1) Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Bramki: Celeban 66′, Bargiel 82′ – Lisowski 45′, Wrzesiński 52′

Żółe kartki: Celeban – Lisowski
Sędzia: Rafał Rokosz

Śląsk II: Boruc – Celeban, Zawadzki (82′ Michalski), Pawelec – Caliński, Olejniczak (73′ Jezierski), Młynarczyk, Wypart (82′ Szmigiel) – Krocz (73′ Kotowicz), Marchewka (82′ Konstanty), Bargiel

Pogoń: Haluch – Łoś (68′ Gzieło), Zembrowski, Gładysz, Zimmer – Kalinowski (79′ Jaroń), Kołaczek, Owczarek, Lisowski (68′ Sacharuk) – Wrzesiński – Franco (68′ Theus)