TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

07 2020

Tusiński: Peron WKD w Podkowie Leśnej Głównej będzie przesunięty


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Tusiński: Peron WKD w Podkowie Leśnej Głównej będzie przesunięty - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński zdradził, że na spotkaniu z zarządem Warszawskiej Kolei Dojazdowej omówiono koncepcję przesunięcia peronu na stacji Podkowa Leśna Główna. Prace projektowe mają ruszyć jeszcze w tym roku.


Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku wukadka podpisała dużą 74-milionową umowę dofinansowania budowy drugiego toru na szlaku Podkowa Leśna Główna ? Grodzisk Mazowiecki Radońska. Ponadto przewidziano wymianę nawierzchni istniejącego toru 1G; przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych w związku z budową drugiego toru, przebudowę istniejących 11 peronów oraz ich dostosowanie do obowiązujących wymagań; budowę 5 nowych peronów oraz modernizację budynków dwóch dworców: Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska. Całkowita wartość inwestycji opiewa na 108 mln zł, a jej realizacja ma się zakończyć do połowy grudnia 2022 roku. Okazuje się, że nie przeszkadza to w realizacji innych, pomniejszych inwestycji. ? Po spotkaniu z zarządem WKD mam do przekazania dobrą wiadomość - peron stacji WKD Główna zostanie przesunięty, tak aby poprawić bezpieczeństwo na przejeździe zarówno dla kierowców, jak i pieszych ? napisał na swoim Facebooku burmistrz Tusiński. Urząd Transportu Kolejowego wyraził na to zgodę, prace projektowe zaczną się w tym roku, by jak najszybciej przeprowadzić przebudowę. To wynik wieloletnich rozmów władz miasta i apeli mieszkańców. Oby się udało ? dodał.

💬︎   dodaj komentarz

a zrób to na Wschodniej


03-07-2020 07:18

Taa tyle lat nikomu to nie przeszkadzało po remoncie i jakoś nikt nie uwzględniał bezpieczeństwa te parę lat temu. Teraz jak rząd coś planuje to trzeba załapać się na gratisowe pieniążki. Ja bym wam przesunął ten peron za darmo:) Każdy z nas najlepiej dba o swoje bezpieczeństwo a słabe jednostki niestety muszą wymrzeć.

Apostel
05-07-2020 18:13
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.