TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

07 2021

Trzy pożary na terenie powiatu


Grodzisk News


foto: PixabayTrzy pożary na terenie powiatu - Grodzisk News


W ciągu ostatnich kilkunastu godzin strażacy z powiatu grodziskie interweniowali trzykrotnie. Byli wzywani do pożarów: domu, samochodu i firmy recyklingowej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 18.00. – Do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o widocznych kłębach dymu na terenie przy ul. Traugutta w Grodzisku Mazowieckim. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej w grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Gdy dojechano na miejsce okazało się, że pożar wybuchł na terenie firmy recyklingowej. Po rozpoznaniu okazało się, że rozdrobione tworzywo sztuczne składowane na placu. Ogień nie zagrażał budynkom znajdującym się na placu. Strażacy ugasili pożar i o godz. 18.55 wrócili do koszar – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godz. 21.10. – Wynikało z niego, że w Holendrach Baranowskich płonie budynek mieszkalny, a także, że słyszano eksplozję. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z grodziskiej JRG, dwa z OSP Jaktorów i jeden z OSP Międzyborów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar samochodu osobowego zaparkowanego na posesji. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru – zaznacza asp. Stefaniak.

Natomiast dziś rano strażacy zostali wezwani na teren gminy Żabia Wola. – O godz. 7.22 zostaliśmy wezwani do miejscowości Lasek. Zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku w lesie. Na miejsce pojechały dwa zastępy z JRG Grodzisk i po jednym z OSP Skuły i Żelechów. Pożarem objęty był budynek o drewnianej konstrukcji. Jedna osoba, która znajdowała się w budynku. samodzielnie wyszła na zewnątrz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu ognia, przegarnięciu pogorzeliska i usunięciu wszystkich zarzewi ognia – informuje rzecznik grodziskiej straży pożarnej.

W powyższych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.