reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

07 2024

Trzy Polki w 1/8 finalu w Kozerkach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Trzy Polki w 1/8 finalu w Kozerkach - Grodzisk News


Olivia Lincer (Redeco Wrocław), Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa) i Joanna Zawadzka (ACT Tarnów) awansowały do drugiej rundy turnieju ITF W15 w Kozerkach, zaliczanego do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.


Lincer, rozstawiona w drabince Kozerki Tour 2024 z numerem szóstym, wygrała we wtorek w ciągu zaledwie 72 minut z Brytyjką Elize Maloney 6:0, 6:1. Kolejną rywalką Olivii będzie zwyciężczyni spotkania Finki Elli Haavisto z Niemką Julią Zhu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W dwóch pozostałych meczach pierwszej rundy singla wyznaczonych na wtorek doszło do polskich pojedynków. Zawadzka okazała się lepsza od Mai Pawelskiej (KS Górnik Bytom) 6:3, 6:2. W 1/8 finału trafi na Litwinkę Emiliję Tverijonaite lub Czeszkę Anę Laboutkovą (nr 8.).

Natomiast turniejowa „piątka” – Ewald łatwo uporała się 6:2, 6:3 ze Stefanią Rogozińską-Dzik (KS Górnik Bytom) i teraz czeka na lepszą zawodniczkę w konfrontacji Łotyszki Sabine Rutlauki z Aleksandrą Zuchańską (WKT Mera Warszawa), która przed południem awansowała do głównej drabinki z eliminacji.

Zuchańska jest jedną z dwóch polskich zwyciężczyń kwalifikacji, dzięki czemu w głównej drabince znalazło się aż 14 Polek. W jej ślady poszła Zuzanna Kolonus (Legia Warszawa) i w pierwszej rundzie spotka się w środę z Aleksandrą Wasiliewą, a lepsza z nich trafi na Marcelinę Podlińską (KS Górnik Bytom) lub rozstawioną z numerem drugim Słowaczkę Katerinę Kuzmową.

Również w drugim dniu turnieju głównego o awans do 1/8 finału powalczą: rozstawiona z nr 4. Waleria Olianowską (KT Kubala Ustroń) z Oliwią Bergler (KS Górnik Bytom); Zuzanna Pawlikowska (KS Górnik Bytom) Japonką Nagomi Higashitani; Dominika Podhajecka (CKT Grodzisk Maz.) ze Słowaczką Radką Zelnickovą (nr 3.); Xenia Bandurowska (WKS Grunwald Poznań) z Francuzką Hanną Bougouffą; a Daria Górska (CKT Grodzisk Maz.) z Amerykanką Avą Hrastar.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.