reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

07 2024

Trzy Polki w 1/8 finalu w Kozerkach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Trzy Polki w 1/8 finalu w Kozerkach - Grodzisk News


Olivia Lincer (Redeco Wrocław), Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa) i Joanna Zawadzka (ACT Tarnów) awansowały do drugiej rundy turnieju ITF W15 w Kozerkach, zaliczanego do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.


Lincer, rozstawiona w drabince Kozerki Tour 2024 z numerem szóstym, wygrała we wtorek w ciągu zaledwie 72 minut z Brytyjką Elize Maloney 6:0, 6:1. Kolejną rywalką Olivii będzie zwyciężczyni spotkania Finki Elli Haavisto z Niemką Julią Zhu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W dwóch pozostałych meczach pierwszej rundy singla wyznaczonych na wtorek doszło do polskich pojedynków. Zawadzka okazała się lepsza od Mai Pawelskiej (KS Górnik Bytom) 6:3, 6:2. W 1/8 finału trafi na Litwinkę Emiliję Tverijonaite lub Czeszkę Anę Laboutkovą (nr 8.).

Natomiast turniejowa „piątka” – Ewald łatwo uporała się 6:2, 6:3 ze Stefanią Rogozińską-Dzik (KS Górnik Bytom) i teraz czeka na lepszą zawodniczkę w konfrontacji Łotyszki Sabine Rutlauki z Aleksandrą Zuchańską (WKT Mera Warszawa), która przed południem awansowała do głównej drabinki z eliminacji.

Zuchańska jest jedną z dwóch polskich zwyciężczyń kwalifikacji, dzięki czemu w głównej drabince znalazło się aż 14 Polek. W jej ślady poszła Zuzanna Kolonus (Legia Warszawa) i w pierwszej rundzie spotka się w środę z Aleksandrą Wasiliewą, a lepsza z nich trafi na Marcelinę Podlińską (KS Górnik Bytom) lub rozstawioną z numerem drugim Słowaczkę Katerinę Kuzmową.

Również w drugim dniu turnieju głównego o awans do 1/8 finału powalczą: rozstawiona z nr 4. Waleria Olianowską (KT Kubala Ustroń) z Oliwią Bergler (KS Górnik Bytom); Zuzanna Pawlikowska (KS Górnik Bytom) Japonką Nagomi Higashitani; Dominika Podhajecka (CKT Grodzisk Maz.) ze Słowaczką Radką Zelnickovą (nr 3.); Xenia Bandurowska (WKS Grunwald Poznań) z Francuzką Hanną Bougouffą; a Daria Górska (CKT Grodzisk Maz.) z Amerykanką Avą Hrastar.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.