reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

01 2022

Trzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plTrzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK - Grodzisk News


Wójtowie gmin Baranów i Teresin oraz burmistrz Wiskitek podpisali wspólne stanowisko, które wysłali do premiera Mateusza Morawieckiego. Włodarze podkreślają w nim, że brak jest jakiejkolwiek komunikacji z przedstawicielami spółki Centralny Port Komunikacyjny i domagają się szczegółowych informacji. Do czasu otrzymania zwrotnej informacji gminy zawieszają współpracę z CPK i odmawiają udzielania odpowiedzi na pytania spółki.


Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego budzi olbrzymie emocje zarówno wśród mieszkańców okolicznych gmin, jak i samorządowców. Tuż przed końcem 2021 roku włodarze z gmin Baranów, Wiskitki i Teresin spotkali się, aby uzgodnić i podpisać wspólne stanowisko dotyczące dalszej współpracy ze spółką CPK. Owocem tego spotkania jest pismo, które zostało wysłane do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W dokumencie skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego włodarze zaznaczają, że do tej pory „nie otrzymali żadnego oficjalnego powiadomienia ze strony Rady Ministrów lub Pełnomocnika Rządu ds. CPK odnośnie planowanej inwestycji i jej lokalizacji” i domagają się m.in. pilnego przesłania oficjalnego dokumentu informującego o planowanych inwestycjach, spotkania premiera lub pełnomocnika rządu ds. CPK z samorządowcami, a także informacji na tematy ważne dla mieszkańców tj. odszkodowania, renty, nieruchomości zamienne i rekompensaty dla samorządów.

Do czasu otrzymania odpowiedzi od KPRM urzędy gmin Wiskitki, Baranów i Teresin nie będą prowadzić uzgodnień ze spółką CPK ani z podmiotami działającymi w jej imieniu.

Pełna treść pisma jest dostępna poniżej.

Trzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK - Grodzisk News


Trzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.