TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

01 2022

Trzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plTrzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK - Grodzisk News


Wójtowie gmin Baranów i Teresin oraz burmistrz Wiskitek podpisali wspólne stanowisko, które wysłali do premiera Mateusza Morawieckiego. Włodarze podkreślają w nim, że brak jest jakiejkolwiek komunikacji z przedstawicielami spółki Centralny Port Komunikacyjny i domagają się szczegółowych informacji. Do czasu otrzymania zwrotnej informacji gminy zawieszają współpracę z CPK i odmawiają udzielania odpowiedzi na pytania spółki.


Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego budzi olbrzymie emocje zarówno wśród mieszkańców okolicznych gmin, jak i samorządowców. Tuż przed końcem 2021 roku włodarze z gmin Baranów, Wiskitki i Teresin spotkali się, aby uzgodnić i podpisać wspólne stanowisko dotyczące dalszej współpracy ze spółką CPK. Owocem tego spotkania jest pismo, które zostało wysłane do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W dokumencie skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego włodarze zaznaczają, że do tej pory „nie otrzymali żadnego oficjalnego powiadomienia ze strony Rady Ministrów lub Pełnomocnika Rządu ds. CPK odnośnie planowanej inwestycji i jej lokalizacji” i domagają się m.in. pilnego przesłania oficjalnego dokumentu informującego o planowanych inwestycjach, spotkania premiera lub pełnomocnika rządu ds. CPK z samorządowcami, a także informacji na tematy ważne dla mieszkańców tj. odszkodowania, renty, nieruchomości zamienne i rekompensaty dla samorządów.

Do czasu otrzymania odpowiedzi od KPRM urzędy gmin Wiskitki, Baranów i Teresin nie będą prowadzić uzgodnień ze spółką CPK ani z podmiotami działającymi w jej imieniu.

Pełna treść pisma jest dostępna poniżej.

Trzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK - Grodzisk News


Trzy gminy zawieszają współpracę ze spółką CPK - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bo tam ma być ściernisko a nie lotnisko.

ziemniak grodziski
04-01-2022 14:15

wiesiek na zagrodzie równy wojewodzie, abstrahując od wszystkiego

h-ch
04-01-2022 18:47

A gdzie trzeci komentarz? Zniknął?

Dociekliwy
04-01-2022 23:36

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.