reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

13

01 2021

Trzy firmy chętne do zaprojektowania dodatkowego zbiornika na Mrownie


Grodzisk News


foto: PixabayTrzy firmy chętne do zaprojektowania dodatkowego zbiornika na Mrownie - Grodzisk News


Trzy firmy złożyły oferty na projekt budowy zbiornika odprowadzającego nadmiar wody na rzece Mrownie. Inwestycja ma w założeniu zapobiec podtapianiu okolicznych gospodarstw domowych.


Letnie deszcze mają coraz gwałtowniejszy charakter. Grodzisk chce uniknąć sytuacji z wylaniem rzeki Mrowny i tym samym podtopień okolicznych domostw. W związku z tym ogłosił przetarg na budowę zbiornika odprowadzającego nadmiar wody.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Na terenie Chlebni planowana jest inwestycja polegająca na wybudowaniu zbiornika wraz z regulacją i urządzeniami regulującymi stan wody. Działka, na której Grodzisk wybuduje staw, znajduje się poza obszarem ścisłej zabudowy. W przeszłości znajdowały się tam stawy hodowlane ograniczone wałami.

Od strony północnej działki usytuowana jest droga gminna nr 1508W od strony południowej i wschodniej na działkach przyległych trwają prace związane z budową obwodnicy miasta. Obwodnica przebiegać będzie na nasypie drogowym i w ramach jej budowy wykonana zostanie konserwacja koryta rzeki Mrowna oraz budowa jednoprzęsłowego mostu (o rozpiętości 26.2m) w ciągu drogi nad rzeką Mrowną. Planowany termin wykonania projektu to 25 miesięcy.

Kto zrealizuje zadanie? Jak na razie wiadomo, że zgłosiły się trzy firmy a jedna mieści się w półmilionowym budżecie na wkonanie projektu. Cena zaproponowana przez firmę Zeneris Projekty z Poznania wynosi 477 tysięcy złotych, podczas gdy pozostałe opiewają na kwoty 596,5 tys. oraz 676,5 tys. zł.

Szczegóły ofert tutaj


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.