TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

13

01 2021

Trzy firmy chętne do zaprojektowania dodatkowego zbiornika na Mrownie


Grodzisk News


foto: PixabayTrzy firmy chętne do zaprojektowania dodatkowego zbiornika na Mrownie - Grodzisk News


Trzy firmy złożyły oferty na projekt budowy zbiornika odprowadzającego nadmiar wody na rzece Mrownie. Inwestycja ma w założeniu zapobiec podtapianiu okolicznych gospodarstw domowych.


Letnie deszcze mają coraz gwałtowniejszy charakter. Grodzisk chce uniknąć sytuacji z wylaniem rzeki Mrowny i tym samym podtopień okolicznych domostw. W związku z tym ogłosił przetarg na budowę zbiornika odprowadzającego nadmiar wody.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Na terenie Chlebni planowana jest inwestycja polegająca na wybudowaniu zbiornika wraz z regulacją i urządzeniami regulującymi stan wody. Działka, na której Grodzisk wybuduje staw, znajduje się poza obszarem ścisłej zabudowy. W przeszłości znajdowały się tam stawy hodowlane ograniczone wałami.

Od strony północnej działki usytuowana jest droga gminna nr 1508W od strony południowej i wschodniej na działkach przyległych trwają prace związane z budową obwodnicy miasta. Obwodnica przebiegać będzie na nasypie drogowym i w ramach jej budowy wykonana zostanie konserwacja koryta rzeki Mrowna oraz budowa jednoprzęsłowego mostu (o rozpiętości 26.2m) w ciągu drogi nad rzeką Mrowną. Planowany termin wykonania projektu to 25 miesięcy.

Kto zrealizuje zadanie? Jak na razie wiadomo, że zgłosiły się trzy firmy a jedna mieści się w półmilionowym budżecie na wkonanie projektu. Cena zaproponowana przez firmę Zeneris Projekty z Poznania wynosi 477 tysięcy złotych, podczas gdy pozostałe opiewają na kwoty 596,5 tys. oraz 676,5 tys. zł.

Szczegóły ofert tutaj


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.