17 01 2020

Trzy firmy chętne do budowy torów rowerowych. Znów za drogo?

17.01.2020, godz.: 17:31
Trzy firmy chętne do budowy torów rowerowych. Znów za drogo?
fot. Pixabay

Milanówek otworzył oferty w kolejnym już przetargu. Najniższa spośród trzech propozycji ofertowych just już bardziej zbliżona do budżetu inwestycji zakładanego przez gminę, ale wciąż za wysoka.

Inwestyja zakłada budowę toru rowerowego do dirt jumpu o długości 80 m, od początku zjazdów drewnianych do bandy nawracającej. Szerokość toru wyniesie ok. 28 m. Projekt toru składa się ze zjazdu drewnianego, hopek oraz bandy zawracającej zawiera także małe hopki dla amatorów w tym m.in. stolik oraz miski. W projekcie przewidziano również budowę toru pumptrack o długości ok. 100 m i nawierzchni asfaltowej. Tor tworzy zamkniętą pętlę z alternatywną odnogą przejazdu. Kształt pumptracka został dostosowany do istniejących warunków terenowych oraz istniejącej zieleni.

Ustawicznie ponawiane przetargi jak dotychczas nie przyniosły sukcesu w postaci wyboru wykonawcy. Może się to nie udać także tym razem. Magistrat jest gotów wydać na budowę torów – 400 tys. zł i choć jest to kwota dwukrotnie wyższa, aniżeli przy pierwszych próbach przetargowych, to wciąż wydaje się za niska.

Firma Velo Projekt wyceniła swe usługi na 530 tys. zł, a pozostałe oferty są już znacznie wyższe. Firma Scenoteka Jakub Szopa żażyczyła sobie 698 tys. zł, a przdsiębiorstwo Sorted – 740 tysięcy.

Czyżby zatem kolejna powtórka?

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Trzy firmy chętne do budowy torów rowerowych. Znów za drogo?”

  1. Miłosz z Milanówka pisze:

    Najniższą odrzucić bo przyoszczędzą, najwyższą też. Wybrać środkową. Tak to powinno działać.

  2. Miłosz z Milanówka pisze:

    Odrzucić ofertę najdroższą I najtańszą. Niestety czasy się zmieniają I ceny też. Nie ma sensu budować toru po kosztach. Szczególnie w mieście z taką tradycją dirt jumping.

  3. Michał Jasiński pisze:

    To nie tylko tor rowerowy, a także oświetlenie, ławki, kosze, chodniki z kostki. Osobiście budowałem przeszkody i organizowałem wszystkie imprezy rowerowe na tym terenie. Zakres prac jest naprawdę bardzo duży, a czas na ich wykonanie biorąc pod uwagę aktualną porę roku i niestabilność gruntu krótki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.