02 10 2015

Trzej nieletni sprawcy kradzieży

02.10.2015, godz.: 09:39
Trzej nieletni sprawcy kradzieży
fot. GrodziskNews

Dwaj 16-latkowie i jeden 15-latek zostali zatrzymani w związku z kradzieżami, których się dopuścili. Dwóch starszych młodzieńców wpadło w ręce policjantów tuż po dokonaniu przestępstwa, a u młodszego znaleziono telefon skradziony wcześniej w szkole.

Do pierwszego zatrzymania doszło kilka dni temu podczas rutynowego patrolu na grodziskich ulicach. Policjanci zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn, którzy podejrzanie się zachowywali. Funkcjonariusze postanowili ich skontrolować. W bagażach posiadanych przez nastolatków natrafili na sporą ilość przedmiotów kolekcjonerskich oraz dokumenty z dawnych czasów z różnymi nazwiskami.

Przedmioty zostały zarekwirowane, a młodzieńcy zatrzymani do wyjaśnienia i przewiezieni na komendę. Tam szybko ustalono właściciela niezamieszkanego domu, z którego pochodziły zabezpieczone rzeczy. Poszkodowany mężczyzna wycenił starty na tysiąc złotych. 16-latkowie natomiast zostali przesłuchani i przyznali się do kradzieży.

O drugim przypadku kradzieży policjanci zostali poinformowani przez pracowników szkoły, w której doszło do zdarzenia. Funkcjonariusze z wydziału do spraw nieletnich wkrótce wytypowali 15-letniego ucznia placówki, który mógł mieć związek z kradzieżą i pojechali do jego domu. Skradziony telefon szybko został odzyskany i wrócił do właściciela. 15-latka przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. On również przyznał się do kradzieży.

Teraz sprawa rozstrzygnie się na wokandzie sądu rodzinnego.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata