reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

03 2021

Trwa remont zabytkowego pałacu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Trwa remont zabytkowego pałacu - Grodzisk News


Remont zabytkowego obiektu znajdującego się przy ul. Dworskiej w Brwinowie trwa. Inwestycja weszła w kolejny etap. Wygląda więc na to, że tym razem uda się doprowadzić zadanie do szczęśliwego końca.


Dotychczas inwestycja ta nie miała szczęścia do wykonawców. Dwukrotnie zrywano umowy z wykonawcami remontu budynku rodziny Wierusz-Kowalskich. Pierwszemu konsorcjum podziękowano za współpracę już po kilku miesiącach – jeszcze w 2018 r. Powodem były żądania konsorcjum, które domagało się wyższej stawki niż zaoferowana w przetargu i wstrzymało prace na około 3 miesiące. Przetarg ponowiono. Wygrała go firma z Lublina, ale tempo prowadzonych robót nie było satysfakcjonujące, a bezpośrednim powodem było złamanie przez wykonawcę warunków umowy i przepisów prawa zamówień publicznych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pod koniec października 2020 r. ruszyły prace związane z remontem zabytkowego pałacu w Brwinowie realizowane przez firmę AMAT z Warszawy. Tym razem wszystko zmierza w dobrą stronę. Wykonawca już wzmocnił stropy, wykonał izolację podłogi w piwnicy, a otwory na drzwi wewnętrzne dostosował do aktualnych przepisów. A na jakim etapie obecnie jest inwestycja?a – Obecnie trwają prace związane z wykonywaniem instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz instalacji ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania, kanalizacji wewnętrznej i instalacji hydrantowej. Prowadzona jest też konserwacja zabytkowego wystroju wnętrza – sztukaterii, kolumn i pilastrów. Została zdemontowana stolarka drzwiowa i okienna, która jest aktualnie w trakcie renowacji – poinformował Urząd Gminy Brwinów. – Wykonawca odtwarza też zabytkową elewację budynku. W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostaną m.in. dojazd do budynku będący również drogą pożarową, nowe dojścia od strony wschodniej i południowej, pięć miejsc parkingowych w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami, latarnie wzdłuż drogi i przy budynku oraz monitoring zewnętrzny – dodają urzędnicy.

Prace są nadzorowane przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, z którym uzgadniane są wszystkie etapy prac.

Po zakończeniu prac budynek stanie się funkcjonalnym ośrodkiem kultury z bogatą historią w sercu miasta ogrodu. Gmina Brwinów otrzymała 3 mln zł dofinansowania na realizację zadania.

Trwa remont zabytkowego pałacu - Grodzisk News
Trwa remont zabytkowego pałacu - Grodzisk News
Trwa remont zabytkowego pałacu - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.