19 01 2020

Trwa przebudowa trzech dróg. Będą utrudnienia i objazdy

19.01.2020, godz.: 08:55
Trwa przebudowa trzech dróg. Będą utrudnienia i objazdy
Fot. zabiawola.pl

Trwa przebudowa ulic Dębowej w Osowcu, Krakowiańskiej w Żelechowie oraz Kresowej w Ojrzanowie. Będą zamknięcia dróg i objazdy.

W połowie listopada urzędnicy z gminy Żabia Wola wybrali wykonawcę dla tej inwestycji. Mieli na to zadanie zabezpieczone 10 mln zł. Okazało się jednak, że inwestycja będzie znacznie tańsza. Zdecydowano się na ofertę firmy INSTAL-NIKA, która zdecydowała się wykonać to zadanie za łącznie 6,7 mln zł i już na początku grudnia została wprowadzona na plac budowy.

Pierwszym elementem inwestycji jest drugi etap przebudowy ul. Dębowej (zdjęcie powyżej), który obejmuje wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni na 600-metrowym odcinku. Od skrzyżowania z ulicą Szkolną, zaprojektowano chodnik, który prowadzi do kapliczki. Na jezdnię zostanie ułożona warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. – Obecnie wykonywane są roboty ziemne związane z ułożeniem pierwszej warstwy konstrukcji drogi. W trakcie układania  warstwy bitumicznej, przebudowywany odcinek ul. Dębowej zostanie wyłączony z ruchu. Na czas wyłączenia zostaną wyznaczone objazdy – poinformował żabiowolski magistrat.

Przebudowa ul. Krakowiańskiej obejmuje blisko kilometrowy fragment drogi od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego. Tam zostanie ułożona nawierzchnia z betonu asfaltowego, natomiast pobocza zostaną utwardzone kruszywem. Na 500-metrowym odcinku zostanie wybudowany także chodnik z kostki betonowej. – Trwają roboty związane z wykonaniem pobocza chłonnego na odcinku, na którym zostały ustawione oporniki. Jednocześnie wykonywane są nasypy pod chodnik – wyjaśnia Urząd Gminy Żabia Wola.

Fot. zabiawola.pl

W ramach zadania zostanie przebudowany fragment również blisko kilometrowy odcinek ul. Kresowej w Ojrzanowie od ul. Kasztanowej, a na kolejnym 300-metrowym odcinku droga ta przejdzie remont. Na ul. Kresowej również pojawi się nawierzchnia z betonu asfaltowego jednak na dwóch (około 200-metrowych) fragmentach objętych inwestycją zaplanowano całkowitą wymianę konstrukcji jezdni. – Trwają roboty związane z układaniem oporników. W związku z wymianą konstrukcji drogi w dniach od 21 do 25 stycznia planowane jest całkowite wyłączenie drogi ul. Kresowej z ruchu. Objazd zostanie wyznaczony ul. Suchodolską w Ojrzanowie – zapowiedzieli urzędnicy.

Fot. zabiawola.pl

Inwestycja jest realizowana dotacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata