TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

05 2023

Trwa przebudowa mostu na Granicznej. Jak długo utrudnienia?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsTrwa przebudowa mostu na Granicznej. Jak długo utrudnienia? - Grodzisk News


Od końca marca trwa budowa mostów na rzekach Rokiciance i Mrownie w Godzisku. Przed mieszkańcami okolicznych ulic jeszcze kilka miesięcy utrudnień, w tym zamknięcie ul. Gracznicznej.


Przypomnijmy. Całe zadanie podzielono na cztery części z czego pierwsze trzy dotyczą ulic w Grodzisku. Pierwsze obejmuje rozbiórkę i budowę nowego mostu na ul. Mostowej nad rzeką Rokicianką, drugie to przebudowa mostu na ul. 1 Maja, a trzecie przebudowy mostu na ul. Granicznej w grodziskich Łąkach. Z kolei czwarta część zadania obejmuje budowę przepustu drogowego wraz ze ścianami oporowymi w ciągu ulic Cichociemnych-Sosnowej w Książenicach nad rzeką Rokitnicą Starą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycja toczy się teraz na Granicznej, a to oznacza wyłączenie tej ulicy z użytkowania. – Proszę i informację jak długo będzie zamknięta droga Graniczna w Grodzisku Mazowieckim ponieważ nie mają jak dojechać do nas dostawy – napisała do nas jedna z mieszkanek.

Prace, a tym samym zamknięcie drogi potrwają jeszcze kilka dobrych miesięcy. – Zgodnie z harmonogramem inwestycja potrwa do października i niestety nie da się uniknąć uciążliwości. Ale wyznaczone objazdy pozwalają na przejazd po obu stronach rzeki, mimo zamknięcia ruchu na Granicznej – mówi nam Andrzej Korpysa z wydziału zarządzania drogami gminnymi w Grodzisku.

– Po stronie zachodniej można przejechać od obwodnicy, natomiast po wschodniej przejazd jest możliwy dawnym odcinkiem trasy 579, obecnie drogą powiatową – dodaje urzędnik.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

taki halas nie da sie odpoczywac dokad to walenie 12 godz przesada

mieszkaniec
29-05-2023 20:06

Czy ktoś wie, jak przebiegał "dawny odcinek trasy 579, obecnie droga powiatowa"? Może jakaś mapka zaspokoiłaby ciekawość zainteresowanych tematem objazdów?

?????
30-05-2023 00:15

Już zaspokajam. to droga biegnąca od wiaduktu w Grodzisku do A2 przez Natolin (Matejki/Traugutta)

XD
30-05-2023 05:54

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.