reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

09 2023

Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Piotr Remiszewski - Burmistrz Miasta MilanówkaTrwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News


W Milanówku trwa modernizacja Placu Starzyńskiego, kilku skwerów oraz innych terenów zielonych. Prace są już zaawansowane.


Miasto ogród realizuje wartą około 5,5 mln zł inwestycję w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez zagospodarowanie terenów zielonych na obszarze Gminy Milanówek”. Roboty ruszyły w kwietniu i obecnie są już zaawansowane.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ostatnim czasie za Parkiem Lasockiego przy ulicach Parkowej i Piaski, powstał nowy „podwieszany” chodnik z ciekawymi ławkami, nawiązującymi do jego kształtu. Podobny chodnik jest już gotowy pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Grodeckiego na wysokości Lasku Pondra. Z kolei przy ul. Grudowskiej między ulicami Długą a Graniczną mieszkańcy niebawem skorzystają z siłowni plenerowej, zatoki dla rowerzystów przy szlaku pieszo-rowerowym z ławkami i stojakami na jednoślady. Z kolei za Pomnikiem Bohaterów przy ul. Starzyńskiego w Milanówku powstaje amfiteatr, plac zabaw i zielona strefa relaksu. Ciekawostką jest fakt, że tam powstaje najdłuższa, mierząca 15 metrów długości ławka. Jest to najdłuższa ławka w mieście ogrodzie.

W czwartek natomiast otwarto jeden ze skwerów. - Dzisiaj otworzyliśmy dla Państwa Skwer Wdowiaka przy ul. Krakowskiej, naprzeciwko wyjścia ze stacji PKP. Docelowo w najbliższych dniach pojawią się kosze na śmieci i dodatkowe nasadzenia - poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski.

Tymczasem przypomnijmy jaki jest zakres zamówienia całej inwestycji. Zadanie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza obejmuje zagospodarowanie terenu Placu Starzyńskiego poprzez urządzenie terenów zieleni, w tym nasadzenia roślinności zadarniającej, łąk kwietnych oraz runa leśnego. Kolejny punkt to przebudowa chodników, wykonanie ścieżki mineralnej oraz wyniesionej ażurowej. Na placu zamontowane zostaną też elementy małej architektury: (płotek, ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe, tablicę informacyjną.

W ramach tej części zaplanowano budowę placu zabaw z 11 urządzeniami oraz sceny z trybunami i ścianką wspinaczkową. Cały teren będzie uzbrojony w odwodnienie i oświetlony. Przestrzeń zostanie podzielona na 3 strefy: strefę reprezentacyjną z pomnikiem Bohaterów; strefę dla dzieci z urządzeniami placu zabaw; strefę leśną wokół lokalizacji sceny z trybunami.

Zagospodarowany zostanie również teren wzdłuż ulicy Grudowskiej. Ta część zadania obejmie aranżację zieleni w tym wprowadzenie ogrodu deszczowego i łąk kwietnych; przebudowę układu pieszego oraz wymianę nawierzchni; montaż elementów małej architektury (ławka, kosz na odpady, stojak rowerowy, 4 hamaki, 3 tablice informacyjne) oraz dwóch urządzeń do street workoutu.

Druga część zamówienia dotyczy zagospodarowania trzech parków: Skweru Bienia, Skweru Ossendowskiego, Skweru Wdowiaka. W ramach zadania chodzi o urządzenie zieleni, w tym zasadzenie roślin zadarniających i okrywowych na skwerach oraz z łąk kwietnych przy jezdniach. Kolejny punkt to przebudowa układu ścieżek i chodników oraz wymiana ich nawierzchni.

Na skwerach, prócz stałych elementów małej architektury zainstalowane zostaną również stalowe pergole. Tereny wszystkich skwerów zostaną oświetlone i odwodnione.

Na nowo zagospodarowane zielenią zostaną również tereny w obrębie poszczególnych ulic. Magistrat ma tu na myśli remonty chodników i zjazdów przy ul. Kościuszki oraz Piasta, a następnie posianie tam zieleni. Z kolei przy ulicach Krakowskiej i Dworcowej chodniki zostaną zwężone na potrzeby umiejscowienia tam łąk kwietnych. W kwestii oświetlenia ulicznego wykonawca ma postawić tradycyjne słupy, jak również oprawy do iluminacji projektowanych obiektów – reflektory zewnętrzne mocowane trwale do podłoża oświetlające drzewa oraz te obiekty.

Do zagospodarowania przeznaczono teren w sąsiedztwie urzędu miasta, czyli m.in. nasadzenie zieleni, a także modernizacja prowadzących do budynku drogi i chodników, montaż nowych elementów małej architektury.

Termin realizacji całego zadania wyznaczono najpóźniej do połowy grudnia tego roku.

Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News
Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News
Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News
Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News
Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News
Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News
Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News
Trwa modernizacja terenów zielonych w Milanówku - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kpiny od kwietnia do sierpnia zerwane i zagrodzone,oraz zakryte by nikt nie widział, że nic się tam nie działo.a teraz do grudnia będą sadzic łąki kwietne?? A ta ścieżka na wysokości lasku Pundra w krzakach strach wejść.takich gospodarzy to ze świecą szukać

Milanowianka bez drogi bo nie ma kasy na jej utwardzenie
08-09-2023 22:33

Szkoda czasu i pieniędzy na to wszystko. Żaden z głównych skwerów/parków przy ulicy Kościuszki nie wymagał rozkopywania i grodzenia przez pół roku. Chodzę na spacery co drugi dzień w różnych porach i ani razu nie widziałem żadnego robotnika. Wstyd i hańba. Skupiliby się na wariatach drogowych, co potrafią grzać ponad stówę tam, przynajmniej może miasto, by coś zarobiło i jeżyki, byłyby szczęśliwsze.

Spacerowicz
09-09-2023 07:48

Co za bzdury. Niszczone jest to co było dobre. Dlaczego nie są modernizowane ulice? Dlaczego jest tak brudno jak nigdy? Mogę dodac jeszcze dziesiątki dlaczego. A dlatego że ten gospodarz miasta jest poniżej dna szamba!!!

Elżbieta.
21-09-2023 16:27
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.