reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

21

02 2024

Trwa drugi etap porządkowania reklam w Grodzisku. Można uzyskać pomoc od gminy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiTrwa drugi etap porządkowania reklam w Grodzisku. Można uzyskać pomoc od gminy - Grodzisk News


Grodzisk wdrażania drugiego etapu założeń gminnej uchwały krajobrazowej, która ma na celu wyrugowanie z przestrzeni publicznej nieestetycznych nośników reklamowych. Dla tych przedsiębiorców, którzy w pierwszej kolejności dostosują swoje szyldy, gmina oferuje częściowy zwrot kosztów.


W maju 2022 roku weszła w życie grodziska uchwała krajobrazowa mająca uporządkować przestrzeń publiczną w gminie i doprowadzić do usunięcia nielegalnych i nieestetycznych reklam. Inne muszą być dostosowane do wymogów. Do 11 maja 2023 był czas na usunięcie  tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, sytuowanych na ogrodzeniach (głównie chodzi o banery) oraz na nieruchomościach, na których znajdują się zabytki nieruchome, ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Grodzisk Mazowiecki (w tym w rejestrze zabytków nieruchomych Województwa Mazowieckiego).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O rok więcej czasu mieli na to posiadacze nośników reklamowych umieszczonych  na budynkach i balkonach. Termin upływa jednak – jako się rzekło – 11 maja. A Grodziska gmina ma dla ich posiadaczy dwie propozycje. – Pierwsza z nich to bezpłatne usługi grafika. Grafik zaprojektuje kompletne oznakowanie zgłoszonych przez przedsiębiorców lokali, sklepów i siedzib firm, zgodne z przepisami uchwały. Druga, to konkurs na najlepiej wykonaną aranżację witryn i szyldów – najlepszą metamorfozę. Każdego miesiąca firmy, które dostosują oznakowania swoich lokali do obowiązujących przepisów, będą miały szansę na otrzymanie nagrody w wysokości 3 000 zł – poinformował magistrat.

W lutym budżet na nagrody to 9 000 zł.

Niedostosowanie się do zapisów Uchwały będzie skutkowało wymierzeniem przez gminę kary pieniężnej, która w zależności od powierzchni reklamy wyniesie najmniej 120 zł dziennie.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.