reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

22

10 2020

Trudna walka Szpitala Zachodniego z koronawirusem. Pomoże wojsko


Grodzisk News


Trudna walka Szpitala Zachodniego z koronawirusem. Pomoże wojsko - Grodzisk News


W ostatnich tygodniach znacznie wzrosły dzienne liczby zakażeń koronawirusem w powiecie grodziskim. Decyzją wojewody w Szpitalu Zachodnim powstał oddział dla pacjentów chorych na COVID-19. Dyrektor szpitala poprosiła również wojsko do pomocy w punkcie pobrań próbek do testów na koronawirusa.


reklama Grodzisk mazowiecki

Krystyna Płukis przyznaje, że sytuacja jest trudna. ? Ale walczymy. Walczymy co sił, by pomóc pacjentom. W szpitalu decyzją wojewody utworzyliśmy oddział dla pacjentów chorych na COVID-19, liczy dziewięć łóżek i wszystkie są zajęte. Ostatnio do domu wypisaliśmy dwóch ozdrowieńców, a na ich miejsce weszli kolejni pacjenci.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki? Dodatkowo na SOR mamy cztery łóżka COVID-owe przeznaczone są dla pacjentów oczekujących przyjęcia na oddział. Także są zajęte? ? mówi nam Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego.˜? Poprosiłam o wsparcie wojska przy obsłudze punktu pobrań próbek do badania na obecność koronawirusa, by nie wydłużał się czas oczekiwania. U nas ten czas jest i tak stosunkowo krótki w porównaniu do innych placówek ? dodaje.Dzięki pomocy wojskowych dłużej będzie pracował punk pobrań próbek. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00, zaś w soboty ? od 7.30 do 12.00.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To dobry pomysł i oby więcej takich dobrych. Życzę sił i wytrwałości! Powodzenia!

Ze swojej strony prośba do Państwa (Grodzisk News) o publikację wytycznych i masową edukację najbardziej zagrożonych zakażeniem w Grodzisku!

Może Szpital może rozwiesić w Grodzisku plakaty z tekstem: Emerycie i seniorze zostań w domu!

Każdy kto jeździ po mieście widzi pełny targ, przystanki, sklepy pełne wałęsających się seniorów. Maseczki pozsuwane z nosa i siedzi taka 'ekipa' 20 osób z grupy ryzyka na przystanku.

Może od razu podstawić linie autobusową do Szpitala (linia Covid 19) i zbierać te osoby do Państwa?

Albert
22-10-2020 12:59

Idź do szpitala na głowę się leczyć! Plakaty se w domu rozwieś i zapisz do do straży miejskiej, będziesz kontrolował wszystkich??

Sru
22-10-2020 23:03

Czyli jednak w Grodzisku jest bardzo zła sytuacja z covidem..... niestety nie mamy możliwości tego monitorować ponieważ psse w grodzisku jest na kwarantannie i nikt nie pracuje.....,od 16.10 nie są publikowane dzienne dane....

Chyba bedziemy nie w czerwonej a czarnej strefie :)

Olka
22-10-2020 13:14

Lecz się kobieto na głowę

Gosc
22-10-2020 14:02

Moż wojsko zrobi wreszcie porządek z PSL/ZSL-owcami schownymi pod brandem ZIEMIA GRODZISKA rządzącymi w powiecie

as wywiadu
22-10-2020 14:01

Oby. Może od razu przyjadą z innymi służbami... :) BCA, ABC, CBA czy jakoś tak oraz RIO? Byłoby kompleksowo.

stop utajnianiu informacji o COVID w Grodzisku
22-10-2020 15:10

oby jak najsxybciej ten psl zniknął z grodziska


22-10-2020 18:46

Moze gdyby wiceburmistrz pan Krupski, predestynowany przez obecna wladze na kandydata na burmistrza w kolejnych wyborach i przejecie wladzy, jednoczesnie gwarant zachowania obecnych ukladow w gminie i powiecie...., lepiej przygotowal szkoly na pandemie, nie potrzeba by bylo podejmowac takich dzialan. Moze gdyby nie urzadzal potancowek dla nauczycieli i urzednikow zwiazanych z oswiata w czasie pandemii, gdy wiadomo juz bylo ze wirus panoszy sie w grodziskich szkolach, przedszkolach, sytuacja bylaby lepsza!!! Potancowek za nasze pieniadze rzecz jasna. Dla niezorientowanych - w powiecie i gminie rzadzi ta sama ekipa - Ziemia Grodziska, ugrupowanie obecnego burmistrza. Ps: skoro jest tak zle w naszym powiecie, ze w szpitalu w grodzisku trzeba tworzyc specjalne oddzialy, to dlaczego utajniane sa przed mieszkancami dane na temat sytuacji w powiecie, dane na temat zakazen? Brakuje juz informacji za 9 dni!!!

gosc
22-10-2020 14:27

http://grodzisk.psse.waw.pl
A gość widzi taki komunikat, że to Sochaczew przejął prace PSSE Grodzisk Mazowiecki?
Pretencje do Sochaczewa, że nie chce im się pisać o sytuacji u nas.
Jest kwarantanna i nasz oddział nie pracuje, nikt niczego nie ukrywa, ale jak zawsze teorie spiskowe dobrze się niosą... ;)

mirek
22-10-2020 15:15

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ ..... :-)

Olka
22-10-2020 15:36

A ja mam apel do Pana Burmistrza by przy tej budce do pobrań ustawił taki sam wolnostojący I bezdotykowy podajnik do płynu dezynfekujacego dłonie jak przy placach zabaw w Parku czy Stawach Goliana I na deptaku przy Zondka. Uważam, że w tym miejscu również, a może i przede wszystkim w tym miejscu powinien on być !!!

Mieszkanka
22-10-2020 20:25

Co za cyrk. Szpital gdzie powiat liczy kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Od wiosny dziecko w przedszkolu wiedziało, że z przyjściem jesieni wzrośnie zachorowalność na grypę, przeziębienia to tu oficjalnie podają i nikomu nie wstyd, że jest 9 + 4 miejsc w szpitalu. Potem nagłówki w gazetach, że szpitale przepełnione, ludzie na ulicy muszą leżeć. że jest jakaś epidemia. To jakiś kabaret.

Od dziś wprowadzili maseczki dla dzieci w szkołach klasy 1-3. Jak dzieciak ma wytrzymać w tej szmacie przez kilka godzin. Po tym eksperymencie dopiero dzieciaki zaczną chorować.

slawek
23-10-2020 09:09

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.