reklama Grodzisk mazowiecki

22

10 2020

Trudna walka Szpitala Zachodniego z koronawirusem. Pomoże wojsko


Grodzisk News


Trudna walka Szpitala Zachodniego z koronawirusem. Pomoże wojsko - Grodzisk News


W ostatnich tygodniach znacznie wzrosły dzienne liczby zakażeń koronawirusem w powiecie grodziskim. Decyzją wojewody w Szpitalu Zachodnim powstał oddział dla pacjentów chorych na COVID-19. Dyrektor szpitala poprosiła również wojsko do pomocy w punkcie pobrań próbek do testów na koronawirusa.


Krystyna Płukis przyznaje, że sytuacja jest trudna. ? Ale walczymy. Walczymy co sił, by pomóc pacjentom. W szpitalu decyzją wojewody utworzyliśmy oddział dla pacjentów chorych na COVID-19, liczy dziewięć łóżek i wszystkie są zajęte. Ostatnio do domu wypisaliśmy dwóch ozdrowieńców, a na ich miejsce weszli kolejni pacjenci. ? Dodatkowo na SOR mamy cztery łóżka COVID-owe przeznaczone są dla pacjentów oczekujących przyjęcia na oddział. Także są zajęte? ? mówi nam Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego. ˜? Poprosiłam o wsparcie wojska przy obsłudze punktu pobrań próbek do badania na obecność koronawirusa, by nie wydłużał się czas oczekiwania. U nas ten czas jest i tak stosunkowo krótki w porównaniu do innych placówek ? dodaje. Dzięki pomocy wojskowych dłużej będzie pracował punk pobrań próbek. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00, zaś w soboty ? od 7.30 do 12.00.To dobry pomysł i oby więcej takich dobrych. Życzę sił i wytrwałości! Powodzenia!

Ze swojej strony prośba do Państwa (Grodzisk News) o publikację wytycznych i masową edukację najbardziej zagrożonych zakażeniem w Grodzisku!

Może Szpital może rozwiesić w Grodzisku plakaty z tekstem: Emerycie i seniorze zostań w domu!

Każdy kto jeździ po mieście widzi pełny targ, przystanki, sklepy pełne wałęsających się seniorów. Maseczki pozsuwane z nosa i siedzi taka 'ekipa' 20 osób z grupy ryzyka na przystanku.

Może od razu podstawić linie autobusową do Szpitala (linia Covid 19) i zbierać te osoby do Państwa?

Albert, 22-10-2020 12:59

Czyli jednak w Grodzisku jest bardzo zła sytuacja z covidem..... niestety nie mamy możliwości tego monitorować ponieważ psse w grodzisku jest na kwarantannie i nikt nie pracuje.....,od 16.10 nie są publikowane dzienne dane....

Chyba bedziemy nie w czerwonej a czarnej strefie :)

Olka, 22-10-2020 13:14

Moż wojsko zrobi wreszcie porządek z PSL/ZSL-owcami schownymi pod brandem ZIEMIA GRODZISKA rządzącymi w powiecie

as wywiadu, 22-10-2020 14:01

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright ©aa 2014-2020 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.