21 08 2019

Trial rowerowy na „Walca”. Po raz pierwszy w Grodzisku

21.08.2019, godz.: 12:25
Trial rowerowy na „Walca”. Po raz pierwszy w Grodzisku
fot. Wikipedia/CC BY-SA 2.0

Mieliśmy już w Grodzisku Puchar Polski w triathlonie, teraz czas na kolejną dużą imprezę sportową tej rangi. Na Stawach Walczewskiego odbędzie runda PP w trialu rowerowym.

Trial to konkurencja sportowa, uchodząca za najbardziej widowiskową ze wszystkich konkurencji kolarskich, w której najważniejsza jest pełna kontrola nad rowerem oraz równowaga.

Zawody trialu rowerowego polegają na pokonaniu trasy na której ustawione są „odcinki”. Odcinki są torami przeszkód o długości około 60 metrów i szerokości minimum metra. Zawodnicy mają za zadanie przejechać dany „odcinek” nie przekraczając zadanego czasu. Odcinek składa się szeregu numerowanych bramek oznaczonych naklejkami przez które zawodnik musi przejechać w odpowiedniej kolejności. Podczas przejazdu kontakt z podłożem i przeszkodami, w zależności od federacji która organizuje zawody, mogą mieć jedynie opony, korba, pedały i osłona łańcucha. W przypadku podparcia się nogą lub inną częścią roweru naliczane są punkty karne. Zawody wygrywa zawodnik który po pokonaniu całej trasy będzie miał na swoim koncie najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku takiej samej liczby punktów karnych wygrywa ten zawodnik, który posiada większą ilość przejazdów czystych (bez punktów karnych) lub niżej punktowanych niż jego rywal.

Jedna z rund Pucharu Polski wkrótce odbędzie się na Stawach Walczewskiego. – Perwszy raz w Grodzisku Mazowieckim odbędą się zawody w TRIALU ROWEROWYM, punkty będą liczone do klasyfikacji PUCHARU POLSKI. Impreza jest zaplanowana na dwa dni i odbędzie się na specjalnie przygotowywanym TRIALPARKU znajdującym się na Stawach Walczewskiego. Zapraszamy 31 sierpnia i 1 września – mówią organizatorzy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.