reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

11 2022

Transport wielkiej maszyny. Będą utrudnienia na trasach S8 i S2


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Transport wielkiej maszyny. Będą utrudnienia na trasach S8 i S2 - Grodzisk News


W nocy z 18 na 19 listopada oraz z 19 na 20 listopada kolumna pojazdów, która będzie przewozić elementy maszyny TBM będzie przejeżdżać trasami S8 i S2 m.in. przez powiaty grodziski i pruszkowski. Kierowcy, którzy będą podróżować w godzinach nocnych muszą się liczyć z utrudnieniami.


Maszyna TBM ma drążyć tunel na fragmencie drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica w województwie podkarpackim. Jednak ze względu na olbrzymie rozmiary musi zostać przewieziona na miejsce specjalną kolumną pojazdów. Przejazd będzie się wiązał z utrudnieniami dla kierowców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przez nasz region kolumna TBM będzie jechała 18 i 19 listopada. W piątek o godz. 23.00 przekroczy granicę województw łódzkiego i mazowieckiego i będzie jechać trasą S8. W sobotę około godz. 5.30 transport ma dotrzeć do węzła Janki. Tam zaplanowano postój, który potrwa do godz. 22.00. O tej godzinie kolumna wyruszy w dalszą trasę w kierunku Warszawy i węzła Opacz, a następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) ok. godz. 6.00, gdzie zaplanowano kolejny postój w ciągu S17 do 20 listopada (niedziela) do godz. 22.00. W nocy z niedzieli na poniedziałek TBM ruszy dalej w kierunku Lublina.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h w związku z czym na trasie przejazdu (S8 i S2) na jezdni w kierunku Warszawy mogą pojawić się utrudnienia.

Spodziewane utrudnienia. Noc z 18 na 19 listopada
Około godziny 23.30 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany w rejonie MOP-u Gurba. Około północy transport przejedzie S8 w rejonie węzła Mszczonów Północ, gdzie pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą mogły zjechać na drogę krajową nr 50. Dojadą nią do węzła Wiskitki, gdzie możliwy będzie wjazd na autostradę A2 w kierunku Warszawy.
Przerwę 45 minutową (od 00.45 do 1.30) zaplanowano w rejonie MOP Krze Duże (zamknięty ciąg główny S8 dla maszyny TBM) – wówczas ruch pojazdów będzie zapewniony po jezdni obsługującej MOP. Na węźle Młochów około godziny 3.20 zator drogowy utworzony za kolumną w kierunku Warszawy będzie rozładowany z wykorzystaniem ronda węzłowego. Ruch pojazdów w kierunku Wrocławia będzie odbywał się bez utrudnień
– poinformowała GDDKiA.

Spodziewane utrudnienia. Noc z 19 na 20 listopada
Transport, po wyjeździe z węzła Janki, będzie poruszał się drogą ekspresową S8. Następnie około godz. 23.00 na węźle Opacz konwój zjedzie na drogę ekspresową S2 (jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą) w kierunku Terespola. Około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia na ciągu głównym S2 w kierunku węzła Lubelska. Następnie na węźle Puławska (przed tunelem S2) kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i będzie poruszała się po drogach miejskich (ul. Puławska, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Dolina Służewiecka, Wilanowska, Przyczółkowa) w godz. 00.30 – 3.00. 
Na węźle Wilanów w ciągu S2 (wylot z węzła w kierunku Terespola) zaplanowano 45-minutową przerwę.
Około godz. 4.00 transport maszyny TBM będzie poruszał się drogą ekspresową S2 w kierunku Terespola (całą szerokością jezdni). Około godziny 5.00 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Patriotów.
Okoły godziny 6.00 transport rozpocznie postój na jezdni S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu (DK2) będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu
– podaje rządowa agenda.

Transport wielkiej maszyny. Będą utrudnienia na trasach S8 i S2 - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.