reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

29

11 2018

Tlenek węgla to cichy zabójca


Grodzisk News


Tlenek węgla to cichy zabójca - Grodzisk News


Rozpoczął się sezon grzewczy, a to oznacza, że powracają rokrocznie poruszane kwestie bezpiecznego korzystania z urządzeń do ogrzewania naszych mieszkań. Nie w pełni sprawne instalacje lub niewłaściwe z nich korzystanie mogą doprowadzić do tragedii.


REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dlatego też strażacy zorganizowali kolejną kampanię informacyjną ?Nie dla czadu?, która ma na celu uświadomienie niebezpieczeństwa jakie stwarza tlenek węgla, a także jak zapobiegać jego zatruciom. Każdego roku strażacy na terenie całego kraju notują tysiące zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, wiele osób traci życie w wyniku zatrucia czadem.

Tlenek węgla to bezwonny i bezbarwny śmiertelnie trujący gaz. Fakt że jest nieco lżejszy od powietrza powoduje, że łatwo się z nim miesza i rozprzestrzenia. Co zrobić, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji?

Przede wszystkim powinniśmy wykonać przegląd instalacji grzewczej przed zimą. Nie tylko samego pieca, ale też przewodów wentylacyjnych, które mogą okazać się nieszczelne. Tlenek węgla powstaje w związku z niecałkowitym procesem spalania czyli przy braku odpowiedniej ilości tlenu. Pamiętajmy więc by nie zatykać, ani nie zaklejać niczym otworów wentylacyjnych. Strażacy apelują również do mieszkańców, aby zakupili czujniki natężenia CO w powietrzu, te nieskomplikowane urządzenia pozwolą w porę zareagować gdyby działo się coś złego.

A jakie są objawy zatrucia czadem? Mogą występować duszności, bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, oszołomienie, osłabienie, przyśpieszenie czynności serca i oddychania. W takiej sytuacji należy natychmiast przewietrzyć pomieszczenie, w którym się znajdujemy i zasięgnąć porady lekarskiej.


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.