reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

11 2020

Terytorialsi wspierają policjantów z Grodziska w nadzorze kwarantanny


Grodzisk News


Terytorialsi wspierają policjantów z Grodziska w nadzorze kwarantanny - Grodzisk News


Od początku tygodnia żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają policjantów z Komend Powiatowych Policji w Grodzisku Mazowieckim, Pruszkowie i Nowym Dworze. Dodatkowo będą pełnili wspólne patrole z funkcjonariuszami policji z powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zadaniem WOT jest wyłącznie nadzór kwarantanny.


reklama Grodzisk mazowiecki

Działania te są prowadzone na mocy decyzji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest monitorowanie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Dodatkowo zespoły sprawdzają czy osoby te nie potrzebują pomocy. Wspólne działania służb medycznych oraz żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi Marlena Rosłaniec, rzecznik prasowy mazowieckich Terytorialsów.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i dwóch żołnierzy z 65 batalionu lekkiej piechoty z Pomiechówka. Zespoły posiadają listę osób i adresów, pod które muszą się udać, aby nawiązać kontakt z odizolowaną osobą. W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparcia Policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne i wyposażeni w plecaki medyczne – dodaje.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wznowili patrole z policjantami 5 października. Najpierw zostali skierowani do wsparcia stołecznych funkcjonariuszy policji, później do pomocy powiatowym komendom policji na terenie swojego stałego rejonu odpowiedzialności.

Wszystkie kontrole odbywają się w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną. Mundurowi rozmawiają z taką osobą telefonicznie, bądź za pośrednictwem domofonu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.