reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

01 2023

Tenisista grodziskiego klubu wicemistrzem Australian Open!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Jan ZIelińskiTenisista grodziskiego klubu wicemistrzem Australian Open! - Grodzisk News


Jan Zieliński w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem przegrali w finale debla wielkoszlemowego Australian Open z duetem Australijczyków Rinkym Hijikatą a Jasonem Kublerem. Mimo porażki, to i tak największy sukces w karierze zawodnika Centralnego Klubu Tenisowego z Grodziska.


Zarówno Zieliński z Nysem, jak i ich australijscy rywale kroczyli przez turniej, pokonując znacznie bardziej utytułowanych i wysoko rozstawionych rywali. Obserwatorzy zmagań deblowych przewidywali, że dzisiejszy finał toczyć się będzie w szybkim, niemal żywiołowym tempie, gdyż w takim właśnie stylu gry dobrze czują się obie pary. Eksperci się nie mylili.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwszy set trwał zaledwie pół godziny, a o rozstrzygnięciu w tej partii zdecydowało jedno przełamanie. Australijczycy wygrali trzeciego gema przy serwisie Jana Zielińskiego, i to bez straty punktu. Sam zaś serwowali bez większych potknięć. Zwyciężyli 6:4.

Druga partia była dłuższa bowiem opie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. Po prawdzie nie było w niej też poważniejszej walki. Taki przebieg gry nieuchronnie prowadził nas do tie-breaka. Setową „dogrywkę” lepiej zaczęli Australijscy. Wygrywali w nim 3:1, 4:2 i nie oddali prowadzenia już do końca. Zwyciężyli 7:4. Mecz trwał 1 godzinę i 23 minuty.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.