28

01 2023

Tenisista grodziskiego klubu wicemistrzem Australian Open!

Jan Zieliński w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem przegrali w finale debla wielkoszlemowego Australian Open z duetem Australijczyków Rinkym Hijikatą a Jasonem Kublerem. Mimo porażki, to i tak największy sukces w karierze zawodnika Centralnego Klubu Tenisowego z Grodziska.

Zarówno Zieliński z Nysem, jak i ich australijscy rywale kroczyli przez turniej, pokonując znacznie bardziej utytułowanych i wysoko rozstawionych rywali. Obserwatorzy zmagań deblowych przewidywali, że dzisiejszy finał toczyć się będzie w szybkim, niemal żywiołowym tempie, gdyż w takim właśnie stylu gry dobrze czują się obie pary. Eksperci się nie mylili.

Pierwszy set trwał zaledwie pół godziny, a o rozstrzygnięciu w tej partii zdecydowało jedno przełamanie. Australijczycy wygrali trzeciego gema przy serwisie Jana Zielińskiego, i to bez straty punktu. Sam zaś serwowali bez większych potknięć. Zwyciężyli 6:4.

Druga partia była dłuższa bowiem opie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. Po prawdzie nie było w niej też poważniejszej walki. Taki przebieg gry nieuchronnie prowadził nas do tie-breaka. Setową „dogrywkę” lepiej zaczęli Australijscy. Wygrywali w nim 3:1, 4:2 i nie oddali prowadzenia już do końca. Zwyciężyli 7:4. Mecz trwał 1 godzinę i 23 minuty.