
Zawodnik klubu tenisowego CKT Grodzisk Mazowiecki Jan Zieliński rozpocznie dzisiejszej nocy zmagania w wielkoszlemowym Australian Open! W rozgrywkach deblowych zagra w duecie z Belgiem Sanderem Gillé przeciw parze hiszpańsko-chińskiej: Carballes Baena – Bu. Szczególnie wysoko Polak mierzyć będzie jednak w turnieju mikstów, gdzie bronić będzie tytułu wywalczonego przed rokiem.
Do rywalizacji par mieszanych Zieliński przystąpi wespół z doświadczoną i utytułowaną Tajwanką Su-Wei Hsieh, z którą wywalczył wielkoszlemowy tytuł w Australii właśnie przed rokiem. Ponadto polsko-tajwański duet dołożył w ubiegłym sezonie również tytuł na trawiastych kortach Wimbledonu, a także dotarł do półfinału French Open oraz ćwierćfinału US Open.
Po takiej serii udanych startów trudno się dziwić, że oczekiwania wśród kibiców są duże, a i sam zawodnik liczy na wiele. Przed startem Australian Open Jan podkreślał, że w mikście liczy się dla niego i jego partnerki tylko zwycięstwo i obrona tytułu.
W pierwszej rundzie tegorocznych zmagań Polak i Tajwanka zagrają z australijską parą: Hayden Jones – Emerson Jones. Zbieżność nazwisko nie jest przypadkowa: to rodzeństwo juniorów, które dostało od organizatorów AO dziką kartę. Zieliński i Hsieh są w turnieju rozstawieni i będą niewątpliwie faworytami starcia, mimo że to Australijczycy będą mieli doping publiczności po swojej stronie. Mecz zaplanowano na 17 stycznia.
Dzień wcześniej, a dokładnie – dziś w nocy lub nad ranem polskiego czasu Zieliński zagra pierwszy mecz w turnieju deblowym. Jego partnerem w grze jest od tego sezonu Belg Sander Gillé, który podobnie jak Polak, ma na koncie kilka znaczących tytułów deblowych. Zieliński zdecydował się u schyłku ubiegłego sezonu zakończyć wspólne występy z Monakijczykiem Hugo Nysem. Czy będzie to zmiana na lepsze? Czas pokaże... W pierwszym pojedynku polsko-belgijski duet zagra z Hiszpanem Robertem Carbellesem Baeną i Chińczykiem Yunchaokete Bu
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Gmina Żabia Wola zachęca do czipowania swoich pupili w ramach bezpłatnego programu.
Gmina Brwinów alarmuje, że niektórzy mieszkańcy traktują miejskie kosze na odpady jak miejsce wyrzucania prywatnych odpadów komunalnych. Urzędnicy podkreślają, że to wykroczenie, za które grozi grzywna.
Siatkarze Grodziskiej Sparty podejmą u siebie NECKO Augustów, czyli drużynę, która w tabeli 1. ligi znajduje się tuż nad strefą spadkową. Wygrana pozwoli Sparcie zachować duże szanse na utrzymanie.
Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali 45-latka z Ukrainy, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a miał do odbycia karę 15 miesięcy pozbawienia wolności.
27-letni Hubert Adamczyk dołączył do Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Ofensywny pomocnik trafił do Grodziska z grającego w Ekstraklasie Zagłębia Lubin.
Mieszkańcy Mazowsza po raz kolejny mają szansę zdecydować o inwestycjach w regionie. Samorząd Mazowsza ogłosił niedawno start siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddał do rozdysponowania przez mieszkańców 30 mln zł. Można teraz zgłosić własny projekt i powalczyć o fundusze na inwestycje lub wydarzenia, które są bliskie lokalnej społeczności.
Klub filmowy „Słowem Widziane” ponownie otwiera swoje drzwi dla osób niewidomych i niedowidzących, ich opiekunów oraz asystentów. Ro okazja,, by w przyjaznej atmosferze wspólnie zanurzyć się w świecie kina, które staje się dostępne dzięki odpowiedniej oprawie i otwartości na potrzeby publiczności z dysfunkcją wzroku. Przed nami w Mediatece seans filmu „Pamięć”
Na drodze krajowej nr 50 w Chrobotach doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. W wyniku zderzenia ranne zostały trzy osoby i przetransportowano je do szpitala. Na drodze powstały bardzo duże utrudnienia, a policja kieruje na objazdy.
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.