reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

01

02 2024

Tenisiści grodziskiego klubu zagrają dla Polski w Pucharze Davisa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Tenisiści grodziskiego klubu zagrają dla Polski w Pucharze Davisa - Grodzisk News


Tenisista CKT Grodzisk Jan Zieliński dopiero co cieszył się z wielkoszlemowego tytułu w turnieju mikstów podczas Australian Open, a już w ten weekend w dalekim Uzbekistanie grał będzie w barwach reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. Na kortach w Taszkiencie zobaczymy też drugiego przedstawiciela grodziskiego klubu – Maksa Kaśnikowskiego.


Liderem naszej reprezentacji będzie Hubert Hurkacz, ale rolę drugiego singlisty kapitan naszej kadry Mariusz Fyrstenberg powierzył właśnie Kaśnikowskiemu. I tak cały pojedynek rozpocznie mecz Huberta Hurkacza (Redeco Wrocław) i Denisa Fomina. Początek w piątek o godzinie 10.00. Następnie na kort wyjdą Maksym Kaśnikowski oraz Chumojun Sułtanow.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeśli wygrają oba pojedynki singlowe, to w sobotę rano przypieczętować wygraną całej reprezentacji będą mogli Jan Zieliński i Hurkacz, którzy stworzą parę deblową i staną naprzeciwko Fomina i Maksyma Szina.

Jako kolejne w planie gier ujęto mecze Hurkacza z Sułtanowem i Fomina z Kaśnikowskim. Ten ostatni nie kryje wielkiej radości z powrotu do reprezentacji – Powrót do reprezentacji to ważna rzecz dla mnie, chociaż wiadomo, że kadra to także wielkie emocje i presja, ale też dodatkowe przeżycia. To zupełnie inna sprawa, niż reprezentowanie siebie w turniejach indywidualnych, więc cieszę się, że zostałem znowu powołany do reprezentacji i mogę być częścią tej drużyny. Jestem gotowy do gry i do pomocy wszystkim w drużynie. Jeśli kapitan wystawi mnie do gry, to na pewno dam z siebie wszystko. Mam nadzieję, że wyjdziemy zwycięsko z meczu z Uzbekistanem. Zaraz po Pucharze Davisa zamierzam zagrać cztery kolejne turnieje rangi challenger w Indiach, trzy 100-tki i jedną 75-tkę, więc prosto z Taszkientu polecę do Chennai i tam wznowię starty w Tourze – powiedział Kaśnikowski.  


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.