20

04 2015

Tataj ratuje punkt

Tataj ratuje punkt - Grodzisk News

Pogoń Grodzisk w szczęśliwych okolicznościach remisuje z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1, po bramce zdobytej w ostatnich minutach meczu. Bramkę na wagę punktu zdobył Maciej Tataj.

Przed spotkaniem celem naszej drużyny było zwycięstwo, które pozwalało uciec przed goniącą Lechią na sześć punktów, a nad pozostałą grupą pościgową zachować bezpieczny dystans. Po meczu jednak trzeba się cieszyć z jednego punktu, bo mogło być gorzej.

Od początku spotkania na boisku niewiele się działo. Lechia próbowała grać, Pogoń może i chciała, ale?nie wiedziała do końca jak to zrobić. W kolejnych minutach zaczęła się zarysowaywać przewaga przyjezdnych. W 18. minucie od utraty gola uratował Pogoń Witold Rudnicki. Bramkarz był najjaśniejszym punktem w naszej drużynie w pierwszej połowie. W 33. minucie kolejna świetna interwencja Witka Rudnickiego i nadal mamy 0:0. W 45. minucie kolejna akcja Lechii, i znów na wysokości zadania staje Rudnicki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym ze zdecydowanym wskazaniem na gości. Pogoń w pierwszych 45. minutach nie oddała chociażby jednego celnego strzału?

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Lechia miała przewagę, coraz mocniej i śmielej atakowała. Pierwszą godną odnotowania sytuację Pogoń stworzyła dopiero w 56. minucie, lecz strzał głową Marcina Gregorowicza powędrował nad bramką gości. Cztery minuty później kolejny raz fenomenalnie interweniuje Rudnicki. Niestety w 70. minucie golkiper Pogoni popełnił błąd ? do za krótko wybitej piłki doskoczył napastnik gości. Rudnicki próbował ratować sytuację lecz jego interwencja spowodowała faul na graczu gości. A że wszystko działo się w ?szesnastce? to decyzja mogła być tylko jedna ? rzut karny. Pewnie wykorzystuje go Wiktor Żytek i to Lechia objęła prowadzenie. Stracony gol nie spowodował bardziej zdecydowanej gry przez podopiecznych trenera Matuszewskiego. To Lechia była bliżej podwyższenia prowadzenia niż Pogoń zdobycia gola wyrównującego. Jednak jak mówi porzekadło piłkarskie ?dopóki piłka grze?? wszystko jest możliwe. W 84. minucie gola dla Pogoni zdobył niezawodny Maciej Tataj. Dla napastnika było to siódme ligowe trafienie w sezonie. Co ciekawe był to pierwszy celny strzał Pogoni. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Najbliższy mecz Pogoń rozegra w środę 22 kwietnia w Nowym Dworze z tamtejszym Świtem. Początek spotkania o godz. 19.00.

Pogoń Grodzisk ? Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:0)

Bramki: Maciej Tataj ? Wiktor Żytek

Żółte kartki: Witold Rudnicki, Łukasz Sierociński ? Wiktor Żytek

Pogoń: Witold Rudnicki, Łukasz Sierociński, Marek Lendzion, Sebastian Olczak, Konrad Perzyna, George Enow, Jakub Kołaczek, Mateusz Sołtys, Mateusz Gliński (79' Jakub Sosnowski), Marcin Gregorowicz, Maciej Tataj

Lechia: Michał Chachuła, Mateusz Matysiak, Andrzej Dolot, Łukasz Matuszczyk, Mateusz Milczarek, Daniel Potakowski (68' Maciej Witczak), Wiktor Żytek, Jakub Rozwandowicz (86' Szymon Wiejak), Maciej Prusinowski (68' Klaudiusz Król), Jardel Cruz, Marcin Mirecki (78' Dawid Stańdo)