28 08 2020

Tak przebiegać będzie obwodnica. Grodzisk zaprezentował filmik

28.08.2020, godz.: 07:33
Tak przebiegać będzie obwodnica. Grodzisk zaprezentował filmik
fot. Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

W Grodzisku podpisano w czwartek umowę na budowę wyczekiwanej od lat zachodniej obwodnicy miasta. Trasa ma być gotowa w 2022 roku. Tymczasem gmina zaprezentowała niespełna dwuminutowy film mający zilustrować mieszkańcom przebieg obwodnicy. Warto zobaczyć.

Wykonawca przeprowadzi najpierw roboty przygotowawcze, ziemne i wykopowe, wybuduje systemy odwodnieniowe przygotuje cały korpus drogowy, wykona podbudowę nawierzchni, położy warstwę ścieralną, całość wykończy, ustawi oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, wybuduje ciągi piesze i pieszo-rowerowe, tam gdzie przewiduje to projekt. W specyfikacji ujęto również budowę trzech ronda: w ciągu ul. Logistycznej w strefie przemysłowej, na przecięciu ul. Orlicz-Dreszera w Kozerach oraz na Radziejowickiej w Kałęczynie.

Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej 579 będzie miała niespełna 7,5 kilometra i przebiegnie od autostradowego węzła Grodzisk Mazowiecki przez Natolin, Chlebnię, Chrzanów Duży, Wólkę Grodziską, Kozery, Kozerki i Kałęczyn. Za strefą przemysłową w Chlebni droga zacznie omijać Grodzisk Mazowiecki od zachodu.

Materiał dotyczący przebiegu obwodnicy TUTAJ.

💬︎ 18

Dodaj Komentarz

18 odpowiedzi na “Tak przebiegać będzie obwodnica. Grodzisk zaprezentował filmik”

 1. Robert pisze:

  Sens tej obwodnicy w tym kształcie to był w latach 90. Przy obecnym ruchu te skrzyżowania, ronda czy światła sprawią że owszem nie będzie się stało w mieście ale na obwodnicy. Może warto od razu zrobić obwodnicę z prawdziwego zdarzenia a nie wycierać d..pę szkłem.

 2. Mieszkaniec pisze:

  Grodzisk to najbogatsza i najlepsza oraz najprężniej rozwijająca sie gmina w Polsce. Wszystko dzięki ekipie znajdującej sie u władzy. Grodzisk ma najlepszy samorzad w kraju. Inni moga tylko pozazdrościć

  • Jan pisze:

   to miło, że tak sądzisz, ale spróbuj pomieszkać w Chlebni, zobaczymy czy będziesz tego samego zdania, bo my na tym rozwoju gminy uzyskaliśmy strefę przemysłową, trasę dla tirów i guzik więcej, nawet chodnik burmistrz budował przez 12 lat (podpowiadam: przez czysty zbieg okoliczności kolejne kawałki powstawał akurat w latach, w których były wybory

  • major LWP pisze:

   Dobrze to określiłeś „ekipa”. Kto wtajemniczony ten wie o co chodzi.

  • Iwona pisze:

   Bardzo wam zazdroszczę rzadzacych

 3. Niki pisze:

  no i za*ebiście – ostatnie tereny zielone po tej stronie Grodziska właśnie zostaną zniszczone – brawo burmistrzu!!! to tak cudownie mieszkać w tej gminie zaraz obok strefy przemysłowej, drugiej strefy przemysłowej, trasy przelotowej i teraz obwodnicy

  • Michu pisze:

   Niektórym to wiecznie ciężko dogodzić.
   A mistrzami są tacy co kupili tanio działkę blisko strefy przemysłowej i teraz wielki płacz, że głośno, że droga itd…

  • Anonim pisze:

   Akurat Grodzisk jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, więc ta obwodnica raczej zrobi robotę, bo korki w mieście będą mniejsze, a mieszkańcy okolicznych wsi nie będą przecież musieli korzystać z obwodnicy

  • Mieszkaniec pisze:

   Akurat Grodzisk jest uważany za jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, a obwodnica rozładuje największe korki w środku miasta.

 4. Gosc pisze:

  Super gmina, super władze!

 5. klonik pisze:

  A co to za mapa ? w średniowieczu były bardziej czytelne mapy ba w starożytności..

 6. HaZ pisze:

  Mapa niestety NIECZYTELNA! SZKODA.

 7. ralfvip pisze:

  Z niektórych komentarzy wnioskuję, że lepiej byłoby mieć wszędzie drogi z piachu i jeździć furmankami. Gmina się rozwija i potrzebuje tej obwodnicy. Lepiej jak TIRy przebijają się przez miasto niszczą ulice, chodniki, krawężniki, tworzą niebezpieczne sytuacje a o hałasie nie wspomnę. Brawo dla burmistrza za doprowadzenie tego projektu do końca mimo wielu przeciwności i do podpisania unowy na budowę obwodnicy. Niech żyje Grodzisk M.

 8. Krzys pisze:

  To miasto ma byc dla tych co rządzą tylko? A taki rolnik to co? Zabrac mu gospodarstwo. Kretyni.

 9. Stanisław pisze:

  Dołączenie mapy w takiej formie to po prostu jakaś kpina. Bazgroły 10 latka zeskanowane w małej rozdzielczości. Czy osoba odpowiedzialna za to wie co robi? Śmiem wątpić …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.