TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

05 2015

Szkolna stołówka do reformy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od września w szkolnej stołówce w Podkowie Leśnej mają zmienić się zasady przygotowania i serwowania posiłków. Jedzenie przygotuje firma zewnętrzna, zaś ze stołówki będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie, lecz także np. osoby starsze.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Czym podyktowane są te zmiany? ? Przede wszystkim zupełnie nierentownym funkcjonowaniem stołówki szkolnej w obecnym kształcie. Wydanie każdego obiadu to koszt ponad 14 zł, z czego 4,5 zł płacą rodzice, a resztę gmina. Przy czym niejednokrotnie zdarza się tak, że dzieci które mają wykupione obiady z jakichś przyczyn nie pojawiają się w szkole. Gmina ma w takim przypadku obowiązek zwrócić rodzicom pieniądze za niewykorzystany obiad, a posiłek tak czy owak został zrobiony. Trafia więc do kosza bo nie możemy nic innego z nim zrobić ? wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Zdaniem włodarza stołówka ajencka byłaby optymalnym rozwiązaniem i to z kilku względów. ? Stołówka obsługiwana cateringowo przez firmę zewnętrzną, tak naprawdę generuje niższe koszty. Ponadto pozwala wydawać posiłki, nie tylko uczniom szkoły, lecz także innym osobom, np. starszym ? wylicza Tusiński. ? Podobne formuł prowadzeni stołówek szkolnych z powodzeniem funkcjonuje w sąsiednich miejscowościach : w Komorowie czy Brwinowie. Może sprawdzić się także u nas ? argumentuje.

Koszt posiłków wytwarzanych przez firmę zewnętrzną istotnie się zmieni i wyniesie około 6,5 zł. W całości pokryją go rodzice Jest spora grupa rodzin, które deklarują iż nie potrzebują pomocy finansowej i są gotowe zapłacić kilka złotych więcej za obiad dla dzieci. Bynajmniej jednak nie zapominamy o gorze sytuowanych mieszkańcach. Dla dzieci z tej grupy rodzin gmina ufunduje specjalne stypendium żywieniowe, które stanowić będzie finansowanie obiadów ? deklaruje burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.