TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

19

10 2022

Szkoła w Parzniewie za blisko 80 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Szkoła w Parzniewie za blisko 80 mln zł? - Grodzisk News


Urząd Gminy Brwinów otworzył oferty na budowę szkoły w Parzniewie. Chętnych nie brakuje, ale kwoty są znacznie wyższe niż zakładał magistrat.


Kosztorysowy koszt budowy szkoły Brwinów oceniał na około 65 mln zł. Oferty jednak opiewają na znacznie wyższe kwoty. Spłynęło 11 propozycji – najniższa z nich wynosi 79 mln zł, a najwyższa blisko 100 mln zł. Czy urząd zdecyduje się dołożyć co najmniej 14 mln zł do tej inwestycji?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W szkole ma się znaleźć łącznie 18 sal lekcyjnych dla klas od zerowej do ósmej. Będzie sala komputerowa, dwie językowe; pomieszczenia do zajęć socjoterapeutycznych przystosowane dla osób niepełnosprawnych z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz wraz z aneksem kuchennym i odrębnym węzłem sanitarnym, czyli toalety i prysznic.

Zaplanowano również budowę stołówki z zapleczem kuchennym, gdzie będzie można na bieżąco przygotowywać posiłki. Nie zabraknie też dużej szatni dla 450 uczniów; biblioteki i świetlicy oraz pokoju nauczycielskiego., pokoju pedagogicznego, psychologicznego, lekarskiego oraz sklepiku. Toalety będą przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Na zewnątrz wybudowane zostanie boisko z bieżnią i wybiegiem do skoku w dal. Ponadto powstaną dwa place zabaw z różnorodnym oprzyrządowaniem. Będzie też plac rowerowy. A propos aktywności w planach jest także sala sportowa o wymiarach 44,75 m × 22,50 m, w której dzięki systemowi kurtyn będzie można prowadzić jednocześnie np. treningi siatkówki, koszykówki i innych sportów.

Z przetargu dowiadujemy się, że szkoła w Parzniewie ma być gotowa w dwa lata po podpisaniu umowy z wykonawcą.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.