TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

10 2021

Szkoła muzyczna w Grodzisku – koncepcja jest, teraz czas na projekt


Grodzisk News


foto: Wizualizacja/grodzisk.plSzkoła muzyczna w Grodzisku – koncepcja jest, teraz czas na projekt - Grodzisk News


Kilka miesięcy temu Grodzisk przedstawił koncepcję i wizualizację szkoły, która ma w przyszłości stanąć w mieście. Wkrótce natomiast ruszą prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Inwestycje zrealizowana zostanie jednak nie wcześniej niż w następnej kadencji samorządu.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Elewacja szkoły będzie częściowo szklana. Na parterze zaplanowano salę koncertową na około 200–250 widzów, a także bar i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze z kolei znajdzie się część dydaktyczna, będzie do niej oddzielne wejście, aby uczniowie nie przeszkadzali w koncertach. Pod szkołą zaplanowano parking podziemny, na który będzie się wjeżdżało od strony ul. Wólczyńskiej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Konkurs na koncepcję szkoły wygrała firma z Gdyni i zgodnie z przyjętymi zasadami to jej Grodzisk powierzy wykonanie właściwej dokumentacji budowlanej oraz kosztorysowej. – Przewidywany czas wykonania takiego opracowania to półtora roku – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– W pierwszej kolejności będziemy rewitalizować pl. Zygmunta Starego, plac Wolności, deptak. Realnie oceniając, należy zakładać, że budowa szkoły zostanie przeprowadzona dopiero w następnej kadencji – dodaje włodarz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.