TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

02 2021

Sześciu kierowców na „podwójnym gazie” zatrzymanych tylko w weekend


Grodzisk News


foto: mazowiecka.policja.gov.plSześciu kierowców na „podwójnym gazie” zatrzymanych tylko w weekend - Grodzisk News


Mimo trudnych warunków na drogach w minionych dniach, kierowcy wciąż wsiadają do samochodów pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony weekend grodziska policja zatrzymała. Sześciu „śmiałków”. Jeden z nich miał prawie trzy promile.


– Weekendowe kontrole prowadzone przez policjantów grodziskiej drogówki zakończyły się zatrzymaniem przez nich trzech kierowców. W piątek przed północą kontrola 24-letniego kierowcy citroena, jadącego ulicą Jaworową w Grodzisku Maz. wykazała, że ma on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Następnej nocy w Kozerach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Badanie stanu trzeźwości 35-latka również potwierdziło, że wsiadł za kierownicę z promilem alkoholu w organizmie. Także niedzielna kontrola kierującej audi w Milanówku zakończyła się potwierdzeniem, że stan trzeźwości 33-latki nie pozwala na dalszą jazdę samochodem. Kobieta miała w organizmie ponad pół promila alkoholu – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

A to wcale nie był koniec... – W niedzielę po północy na ul. Fabrycznej w Grodzisku Maz. funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego renaultem. Do stwierdzenia stanu trzeźwości została mu pobrana krew, gdyż odmówił badania przez policjantów. Funkcjonariusze w czasie sprawdzania danych kierowcy ustalili, że zatrzymany 32-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Tej samej nocy policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pełniący służbę w Międzyborowie zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy rovera. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 30-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a ponadto sądowy zakaz prowadzenia pojazdów aktywny jeszcze przez ponad 2 lata – dodaje Katarzyna Zych.

Rekordzista przytrafił się jednak w niedzielną noc w Chrzanowie Dużym. Na widok radiowozu kierowca volvo nagle zmienił kierunek jazdy. Wkrótce okazało się dlaczego. Kontrola trzeźwości wykazała, że 45-latek miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za jazdę pod wpływem alkoholu i – w przypadku dwóch z nich – pomimo zakazów prowadzenia pojazdów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Takie warunki ze na trzezwo nie da sie jechac .

adamo
23-02-2021 17:11


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.